Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 15 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Chcą zebrać 100 tysięcy złotych w samym tylko Olsztynie. Ruszyły „mistrzostwa świata” w Kilometrach Dobra

Fot. A.Skrago

Stowarzyszenia i fundacje z całego kraju będą zbierały pieniądze przez 3 miesiące. Kilometry Dobra działają w oparciu o współpracę organizacji społecznych, samorządów i biznesu.

To już siódma edycja imprezy, z której dochód przeznaczany jest na leczenie i rehabilitację podopiecznych Fundacji „Przyszłość dla dzieci”. Akcja, z roku na rok, cieszy się coraz większą popularnością. Elementem kampanii jest próba pobicia rekordu Guinnessa w układaniu najdłuższego ciągu monet. Drobne pieniądze zbierane są w wioskach, miasteczkach i miastach.

Jeden z inicjatorów akcji w Olsztynie Paweł Pszczółkowski liczy na rekord. Jak mówi, dzięki akcji budowana jest ogólnopolska koalicja o wielkim potencjale, która skutecznie dociera do darczyńców i mediów.

Kilometry Dobra to stworzona w Polsce międzynarodowa kampania dobroczynna, jedyna, w której co roku mogą wziąć udział organizacje z całego świata. Jej pomysłodawcą jest Robert Kawałko, prezes Polskiego Instytutu Filantropii. Jest to kampania, która sprawia, że organizacje pozarządowe dostają pieniądze na realizację swoich celów, a także budują sieć wsparcia i wzmacniają swoją sprawność. Mariusz Drożdż, jeden z inicjatorów akcji w Olsztynie do udziału w czerwcowym festynie zachęaca całe rodziny.

00:00 / 00:00

W ciągu ostatnich 6 lat do fundacji i stowarzyszeń trafiło już ponad 5,5 miliona złotych na realizację 220 różnych projektów.

Autor: D.Grzymska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pieniądze, pomoc, Akcja, zbiórka
ZUS: osoby poddane kwarantannie z powodu koronawirusa mogą liczyć na świadczenie chorobowe

Osoba poddana kwarantannie lub izolacji z powodu koronawirusa ma prawo do otrzymania świadczeń z tytułu choroby – informuje ZUS. Podstawą do ich wypłacenia jest decyzja państwowego...

Zamknij
RadioOlsztynTV