Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Celnicy z Warmii i Mazur zlikwidowali magazyn nielegalnych papierosów i broni

Fot. Izba Administracji Skarbowej w Olsztynie

Prawie pół tony tytoniu, 90 tysięcy sztuk gotowych papierosów, a także broń oraz środki chemiczne do produkcji materiałów wybuchowych wykryli funkcjonariusze warmińsko-mazurskiej Krajowej Administracji Skarbowej w czasie kontroli w Łodzi.

Śledczy znaleźli nielegalne towary na lokalnym rynku. Okazało się, że pochodzą z okolic Łodzi  i były przechowywane  w dwóch garażach. W pomieszczeniach celnicy znaleźli 455 kilogramów tytoniu, 90 tysięcy sztuk papierosów, a także broń. Były to 2 karabiny pneumatyczne marki Herkules, kusza oraz karabin KBKS z lunetą i tłumikiem. W jednym z garaży przechowywano też 30 kilogramów saletry amonowej i kilka litrów wody utlenionej.

W związku z tym, że w garażach była nielegalna broń i środki chemiczne do produkcji materiałów wybuchowych, na miejsce wezwano funkcjonariuszy policji i oddział straży pożarnej.

Właściciel garaży został zatrzymany na jednej z pobliskich ulic. Mężczyzna usłyszał zarzuty dystrybucji wyrobów tytoniowych bez akcyzy. Gdyby nielegalny towar trafił na rynek, Skarb Państwa straciłby około 600 tysięcy złotych.
Redakcja: BSChromy za KAS

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w celnicy, Krajowa Administracja Skarbowa
Kolejny członek gangu paliwowego trafił do aresztu

Na 3 miesiące do aresztu trafił kolejny mężczyzna podejrzany o udział w zorganizowanej grupie przestępczej, zajmującej się nielegalnym obrotem paliwami. Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej z Warmii...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV