Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

CBA zatrzymało burmistrz Młynar i członka władz powiatu elbląskiego. Włodarz miasta wydała oświadczenie

Funkcjonariusze CBA zatrzymali we wtorek pięć osób, w tym burmistrz miasta i gminy Młynary i członka władz powiatu elbląskiego, w śledztwie dotyczącym wykorzystania funkcji publicznej w celu osiągnięcia korzyści majątkowej – podał zespół prasowy biura.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy; to pierwsze osoby zatrzymane w tej sprawie.

Zatrzymani zostali doprowadzeni do prokuratury, gdzie usłyszą zarzuty. Czynności procesowe w tej sprawie trwają, po ich zakończeniu prokurator podejmie decyzje w przedmiocie zastosowania środków zapobiegawczych

– podało CBA.

Biuro nie podaje szczegółów prowadzonego śledztwa, m.in. tego na czym polegać miały zarzucane zatrzymanym przestępstwa. Według Polskiej Agencji Prasowej wysoki urzędnik władz powiatu to wicestarosta elbląski; wśród zatrzymanych ma być też naczelnik jednego z wydziałów urzędu w Młynarach.

PAP podała, powołując się na CBA, że chodzi o wicestarostę elbląskiego Ryszarda Z. oraz burmistrz miasta i gminy w Młynarach Renatę Wiolettę B.

Do sprawy odniosła się burmistrz Młynar, która przesłała do Radia Olsztyn oświadczenie. Zdementowała w nim, jakoby postawione jej zarzuty dotyczyły korupcji lub osiągnięcia korzyści majątkowych.

Pełna treść oświadczenia burmistrz Młynar

Pełna treść oświadczenie wicestarosty elbląskiego

Redakcja: M. Rutynowski za PAP

Więcej w samorząd, burmistrz, korupcja, zatrzymanie, powiat elbląski, Młynary, władze
W Młynarach otwarto największą inwestycję od ponad 30 lat

W Młynarach będzie działała nowoczesna oczyszczalnia ścieków. To największa inwestycja w gminie od 1989 roku. Nowa oczyszczalnia zastąpiła poprzednią, działającą od niemal 30 lat. Jej konstrukcja...

Zamknij
RadioOlsztynTV