Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 2 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 

CBA zakończyło kontrolę w Wyższej Szkole Policji. Znamy pierwsze wyniki

Strzelnica WSPol w Szczytnie

Brak nadzoru i kontroli rozliczeń prac stwierdzili funkcjonariusze Centralnego Biura Antykorupcyjnego, kontrolujący przebudowę strzelnicy w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie.

Zakończyła się kontrola białostockiego CBA dotycząca przebudowy krytej strzelnicy w WSPol. Funkcjonariusze sprawdzali, czy w czasie prac dochowane zostały procedury i jak pełniony był nadzór nad inwestycją.

Rzecznik CBA Piotr Kaczorek poinformował, że nieprawidłowości polegały m.in. na braku nadzoru nad inwestycją i kontrolowania rozliczeń robót, poświadczaniu nieprawdy w dokumentach, niezgodności zakresu odebranych prac z protokołami odbioru, braku osoby odpowiedzialnej z WSPol, która dokonywałaby segregacji materiałów rozbiórkowych i wydawała zgodę na ich ponowne użycie.

Kontrola obejmowała lata 2015-2017. Jej wyniki będą przekazane do śledztwa prowadzonego pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie.

Wartość inwestycji to prawie 4 mln 300 tys. zł.

Źródło: PAP
redakcja: A.Socha

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w CBA, WSPol
Nielegalne oprogramowanie w urzędach. Trzy osoby w rękach CBA

Centralne Biuro Antykorupcyjne zatrzymało przedsiębiorców handlujących komputerami z nielegalnym oprogramowaniem. Śledztwo prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Olsztynie. Jak udało się ustalić do tej pory,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV