Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Caritas rozpoczyna doroczną akcję. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom trafi do głodnych i opuszczonych

Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom

Rozpoczyna się 24. edycja Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Akcja nawiązuje do tradycji pustego miejsca przy stole wigilijnym.

Jak co roku Polacy kupując świecę Caritas będą mogli wesprzeć najbardziej potrzebujące rodziny.

Blask świec zachęca Polaków, by zaprosili do swojego domu najbardziej potrzebujących

– mówi ksiądz Maciej Iżycki dyrektor Caritas Polska.

Tegoroczna akcja odbywa się pod hasłem, „Miłosierdzie jest jedno”. Hasło wskazuje, że dobroczynność obecna jest w nauczaniu wszystkich kościołów chrześcijańskich.

Od 18 lat w Wigilijnym Dziele Pomocy Dzieciom razem Caritas Kościoła rzymskokatolickiego charytatywne uczestniczą diakonie Kościoła Ewangelicko – Augsburskiego i Ewangelicko – Reformowanego oraz organizacja Eleos z Kościoła Prawosławnego

– przypomina Wanda Falk, dyrektor Diakonii Kościoła Ewangelicko- Augsburskiego.

Luteranie z pieniędzy pozyskanych ze sprzedaży świec sfinansują między innymi dożywianie dzieci i wsparcie dla dzieci niepełnosprawnych.

W tym roku 10 groszy z każdej sprzedanej świecy trafi także do potrzebujących dzieci z Ameryki Południowe. Pieniądze trafią na stypendia dla młodzieży zamieszkującej slumsy.

– zapowiada ksiądz Maciej Iżycki.

W akcji będą pomagać polscy misjonarze pracujący w Ameryce Południowej.

Świece, do Bożego Narodzenia, można nabyć w każdej parafii. Chętni do wzięcia udział w charytatywnej akcji mogą również wysłać SMS o treści SWIECA pod numer 72 052. Jego koszt to 2 złote 46 groszy z VAT. Na konto Caritas Polska Można też dokonać wpłaty z dopiskiem „Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom”.

 

Autor: IAR
Redakcja: BSChromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w świeca, święta, dzieci, pomoc, kościół, Caritas, Wigilijne Dzieło Pomocy
Ćwiczymy szare komórki

Czy zastanawialiście się kiedyś jak działa nasz umysł i dlaczego warto o niego dbać? W ostatniej audycji rozmawialiśmy o tym, jak ćwiczyć szare komórki. Nasze studio...

Zamknij
RadioOlsztynTV