Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 22 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Całkowite otwarcie ul. Partyzantów, remont ul. Jagiellońskiej. Od dziś zmiany w olsztyńskiej komunikacji miejskiej

Ulica Partyzantów w Olsztynie. Fot. Łukasz Sadlak

Od dziś (1 lipca) następują zmiany w komunikacji miejskiej w Olsztynie. Ma to związek z całkowitym udostępnieniem do ruchu ulicy Partyzantów i początkiem kolejnego etapu remontu ulicy Jagiellońskiej.

Autobusy linii nr 101, 109, 116, 120 i nocna N02 nie będą już jeździły objazdami przez Kopernika i Kościuszki, ale wrócą na ul. Partyzantów. W obu kierunkach na tej ulicy powstały nowe przystanki – Plac Bema oraz Kajki i Samulowskiego. Wcześniej na całym odcinku tej ulicy był tylko jeden przystanek w każdą stronę.

Z początkiem lipca planowane jest rozpoczęcie dalszego remontu ul. Jagiellońskiej. Tym razem prace mają objąć jej fragment między skrzyżowaniami z Wrocławską i Poprzeczną. Wprowadzone zostaną objazdy ulicami Zientary-Malewskiej, Cichą i Poprzeczną oraz ulicami Rataja i Bydgoską. Tam także będą zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej linii nr : 108, 109, 112, 124, 126, 131 i 136.

Od dziś nowości mogą się spodziewać także pasażerowie korzystający z autobusów linii nr 114, 124 i 304. Przystankiem krańcowym dla linii 304 ponownie będzie Wójtowo-Leszczynowa, gdzie będą się kończyły i zaczynały kursy do/z Dworca Głównego w Olsztynie. Uruchomiono nowy przystanek: Barczewo-Warmińska  w kierunku Olsztyna, funkcjonujący dla linii 114 i 124. Poza tym dla linii 114 uruchomiona zostają nowe przystanki –  Towarowa-Cementowa  w kierunku Barczewa i Olsztyna.

fot. Przemysław Getka

Autor: K. Kantor
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w remont, Partyzantów, komunikacja miejska, zmiany
Darmowa komunikacja miejska dla uczniów olsztyńskich szkół. Jest jednak kilka warunków do spełnienia

Uczniowie olsztyńskich szkół podstawowych będą za darmo jeździć komunikacją miejską. Taką decyzję podjęła wczoraj olsztyńska Rada Miasta. Warunkiem skorzystania przez ucznia z darmowej komunikacji będzie zamieszkanie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV