Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były szef sztabu wielonarodowej dywizji NATO w Elblągu usłyszał prokuratorskie zarzuty. Pułkownik składał propozycje seksualne 14-latce

Prokuratura Rejonowa w Grudziądzu postawiła 52-letniemu pułkownikowi zarzut nakłaniania osoby małoletniej do obcowania płciowego. Robert O. miał przez internet składać propozycje seksualne 14-latce.

Informację potwierdził zastępca prokuratora rejonowego w Grudziądzu Marcin Licznerski.

Przedstawiliśmy wojskowemu zarzut nakłaniania osoby małoletniej poniżej lat 15 za pośrednictwem środków teleinformatycznych do obcowania płciowego. Jest to czyn zagrożony karą pozbawienia wolności do lat 3.

Wobec wysokiej rangi oficera Wojska Polskiego zastosowano środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 5 tysięcy złotych, zakazu opuszczania kraju oraz dozoru przełożonego wojskowego.

Będziemy kontynuowali postępowanie poprzez przeprowadzenie kolejnych czynności dowodowych. Z uwagi na dobro postępowania nie udzielamy żadnych szczegółowych informacji w tej sprawie

– dodał prokurator Marcin Licznerski.

Robert O., który składał seksualne propozycje nastolatce, został zatrzymany przez policję, gdy przybył na wcześniej umówione miejsce spotkania niedaleko mostu na Wiśle w Grudziądzu. Zatrzymanie było możliwe dzięki Krzysztofowi Dymkowskiemu z Wrocławia tzw. łowcy pedofilów, który podszywa się w sieci pod osoby małoletnie i współpracuje z policją przy tropieniu przestępców.

Wczoraj rano (18 lipca) MON opublikował komunikat, w którym poinformowano, że szef sztabu Wielonarodowej Dywizji Północ–Wschód w Elblągu pułkownik Robert O. został zdjęty ze stanowiska i przeniesiony do rezerwy kadrowej. Obowiązki szefa sztabu pełnił od 23 listopada 2016 roku.

Wieczorem minister Antoni Macierewicz wyznaczył nowego dowódcę wielonarodowej dywizji NATO z siedzibą w Elblągu. 51-letni generał brygady Adam Joks, zastąpił odwołanego w atmosferze skandalu pułkownika Roberta O.

 

Autor: PAP/BSChromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Kolejne zmiany w programie „Rodzina 500+”

Szykuje się kolejny szturm na miejskie i gminne ośrodki pomocy społecznej. Wszystko za sprawą rządowego programu "Rodzina 500+". Od 1 sierpnia będzie można składać wnioski o...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV