Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Były dyrektor MPO w Elblągu wygrał w sądzie pracy

po lewej Marek Pilichowski, konferencja w siedzibie PO. Fot. M. Stankiewicz

Odwołany przez prezydenta Elbląga były dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania Marek Pilichowski wygrał w sądzie pracy odszkodowanie i odprawę.

Przypomnijmy, w styczniu Marek Pilichowski został nagle zwolniony, a na jego miejsce od razu wprowadzono nowego dyrektora. Powodem, jak tłumaczył to wówczas prezydent Jerzy Wilk, było złe zarządzanie spółką i generowanie strat.

Nie wiem dlaczego zostałem zwolniony – mówił w styczniu dziennikarzom Marek Pilichowski, i przypominał, że sam przejął MPO w trudnym okresie, zreorganizował spółkę i zaczął zarabiać.

Odwołany dyrektor elbląskiego MPO domagał się w sądzie ujawnienia faktu zwolnienia z pracy niezgodnego z prawem oraz należnych mu pieniędzy. Przyznane mu odszkodowanie to 21 tysięcy złotych, do tego 7,5 tysiąca odprawy i tyle samo odsetek. Wyrok sądu pierwszej nie jest prawomocny. Prezydent Elbląga rozważa złożenie odwołania. (M.Stankiewicz/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w mpo
„Nie wiem dlaczego zostałem zwolniony”

Nie wiem dlaczego zostałem zwolniony - mówił na spotkaniu z mediami odwołany dyrektor Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania w Elblągu. O zwolnieniu Marek Pilichowski dowiedział się kilka dni...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV