Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Była minister spraw zagranicznych wsparła Iwonę Arent

Anna Fotyga (L) i Iwona Arent. Fot. Krzysztof Kaszubski

Elektrociepłownia, którą planuje w najbliższych latach wybudować Olsztyn powinna być w 100 procentach własnością gminy, a nie prywatnych udział owców  – tak uważa posłanka Iwona Arent, kandydatka Prawa i Sprawiedliwości na prezydenta Olsztyna.

Miałoby to zabezpieczyć gminę przed możliwymi, niekorzystnymi dla mieszkańców, działaniami prywatnego biznesu, który może mieć inne cele niż miasto – wyjaśniała podczas konferencji prasowej posłanka Arent. Kandydatka PiS zaznaczyła też, że nie wierzy w skuteczne dofinansowanie projektu przez Polskie Inwestycje Rozwojowe.

00:00 / 00:00

Iwonę Arent w czasie konferencji wspierała europosłanka PiS i była minister spraw zagranicznych Anna Fotyga. Zauważyła zmiany, do jakich doszło w ostatnich latach w Olsztynie, ale jej zdaniem w Polsce musi dojść do zasadniczej zmiany tak, aby lepiej można było wykorzystać pieniądze unijne z nowej perspektywy.

00:00 / 00:00

Iwona Arent idzie do wyborów z hasłem Olsztyn Zasługuje na Więcej. W swoim programie kandydatka zwraca uwagę na potrzebę obniżenia czynszów w mieszkaniach komunalnych. Jej celem ma być też rozwój miasta oparty na mocnych fundamentach sprawiedliwego i uczciwego gospodarowania jego zasobami.

Pozostali kandydaci na prezydenta Olsztyna to: urzędują cy prezydent Piotr Grzymowicz, był y włodarz miasta Czesław Jerzy Małkowski, Andrzej Ryński z SLD Lewica Razem, Anna Wasilewska z Platformy Obywatelskiej, Marcin Adamczyk z Polskiego Stronnictwa Ludowego i Andrzej Maciejewski popierany przez Kongres Nowej Prawicy.

Anna Fotyga będzie jutro (27.10) gościem Porannych Pytań Radia Olsztyn o godzinie 8.15.

(kasz/łw)

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, PiS, Prawo i Sprawiedliwość, Iwona Arent, wyboty
Tadeusz Iwiński obserwuje wybory na Ukrainie

Na Ukrainie trwają przedterminowe wybory parlamentarne. Jednym z obserwatorów z ramienia Zgromadzenia Parlamentarnego Rady Europy jest warmińsko-mazurski poseł SLD Tadeusz Iwiński. Poseł przygląda się przebiegowi wyborów...

Zamknij
RadioOlsztynTV