Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 3 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Był tak pijany, że wjechał autem w murek posesji. Mieszkańcy Ełku zatrzymali agresywnego kierowcę

Kolejny przykład obywatelskiego zatrzymania pijanego kierowcy na Warmii i Mazurach. Mieszkańcy Ełku uniemożliwili 30-latkowi dalszą jazdę samochodem po ulicach miasta.

Niepokój wzbudził sposób jazdy kierowcy. Jego manewry zakończyły się uderzeniem w murek na jednej z posesji – mówi sierżant Agata Kulikowska de Nałęcz, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku.

Mieszkańcy skutecznie ujęli nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna miał problemy z zachowaniem równowagi. Był też agresywny i arogancki.

30-latek miał dwa promile alkoholu w organizmie. Również w Ełku policja zatrzymała mężczyznę, który prowadził motorower bez kasku ochronnego, następnie uciekał przed goniącym go radiowozem. Po krótkim pościgu policjanci zatrzymali kierowcę jednośladu w gminie Prostki. Mówi starszy sierżant Agata Kulikowska de Nałęcz – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Ełku:

Policjanci dali mu sygnały dźwiękowe i świetlne nakazujące zatrzymanie się do kontroli. Kierowca zlekceważył polecenie policjantów i zaczął uciekać – najpierw motorowerem, potem pieszo. Szybko został zatrzymany przez policjantów. Jak się okazało 40-latek wracał ze sklepu z zakupionym alkoholem.

Badanie alkomatem wykazało w organizmie 40-latka 2,5 promila alkoholu.

 

Autor: P.Świniarski
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy/A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pijany, alkohol, Ełk, kierowca
Psy odłowione na terenie Ełku będą czekały na właścicieli w bardziej komfortowych warunkach

W Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych stanął kontener przystosowany do pobytu zwierząt. Psy, które wałęsają się po Ełku są odławiane przez Straż Miejską i odwożone do PUK, gdzie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV