Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -2 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Był poszukiwany przez sądy i policję. Po dwóch latach udało się zatrzymać 26-letniego oszusta

Fot. fotolia.com

26-letni oszust poszukiwany przez sądy i policję niemal w całej Polsce – zatrzymany przez funkcjonariuszy z Zespołu Poszukiwań Celowych Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie.

Młody mężczyzna rozpoczął przestępczy proceder w 2018 roku. Przez Internet oferował sprzedaż – w bardzo okazyjnych cenach – m.in. konsol do gier czy telefonów znanych marek. Po wpłaceniu pieniędzy przez pokrzywdzonych, kontakt z oszustem urywał się.

Po intensywnych poszukiwaniach mężczyzna został zatrzymany. Trafił do zakładu karnego, z którego wyszedł w marcu zeszłego roku. Mieszkaniec Ełku szybko jednak wrócił do przestępczego procederu i znowu policja zaczęła go szukać.

Aby nie zostać zatrzymanym, 26-latek zerwał stare znajomości. Za uzyskane z oszustw pieniądze wynajmował kolejne mieszkania, a podczas sporządzania umowy najmu podawał fałszywe dane. Z osobami, które oszukiwał, kontaktował się wyłącznie drogą elektroniczną.

Nie udało mu się jednak nabrać policjantów z Zespołu Poszukiwań Celowych olsztyńskiej KWP. Funkcjonariusze znaleźli go w mieszkaniu w Olsztynie, czym 26-latek był bardzo zdziwiony. W trakcie zatrzymania nie stawiał oporu. Teraz odpowie za liczne oszustwa.

Autor: P. Karpiszen/KWP
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, oszust, internet, telefon, zatrzymanie, 26-letni mężczyzna
Odkurzacz nie zadziałał, więc go zniszczył. Właściciel wycenił szkodę na 8 tysięcy złotych

Mieszkaniec Elbląga wpadł w furię, gdy nie zadziałał odkurzacz samochodowy, do którego wrzucił  5 zł. Zdenerwowany zaczął kopać urządzenie i  uszkodził je. Właściciel odkurzacza wycenił straty...

Zamknij
RadioOlsztynTV