Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 20 °C pogoda dziś
JUTRO: 23 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Burze z gradem i opadami deszczu. IMGW wydał ostrzeżenie drugiego stopnia

Fot. Info Meteo – Elbląg

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał ostrzeżenia drugiego stopnia przed burzami z gradem i opadami deszczu. Najbardziej intensywne zjawiska pogodowe prognozowane są na wschodzie, północy i południu kraju.

Ostrzeżenie drugiego stopnia przed burzami z gradem obowiązują w województwach: warmińsko-mazurskim, podlaskim, mazowieckim, lubelskim, świętokrzyskim, podkarpackim, małopolskim i śląskim.Na obszarach tych prognozuje się wystąpienie burz z opadami deszczu miejscami od 20 mm do 50 mm, a lokalnie do 60 mm oraz porywami wiatru lokalnie od 80 do 100 km/h. Miejscami może też padać grad.Ostrzeżenie drugiego stopnia oznacza możliwość wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Natomiast ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że należy spodziewać się warunków sprzyjających wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia.

Autor: M. Chomiuk (PAP)
Redakcja: A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burza, grad, deszcz, ostrzeżenie, IMGW
Ratownicy MOPR interweniowali na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Mimo ostrzeżeń jednostki opuszczały przystanie

Burze, które przechodzą nad Warmią i Mazurami oraz silny wiatr spowodowały, że niebezpiecznie było dziś na Wielkich Jeziorach Mazurskich. Ratownicy Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego odnotowali prawie...

Zamknij
RadioOlsztynTV