Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -1 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Burza powaliła drzewo na samochód

Nad Warmią i Mazurami przeszły gwałtowne, lokalne burze. W Olsztynie i okolicach wichura powaliła ponad 70 drzew.

W całym regionie strażacy interweniowali 80 razy, w większości w Olsztynie i powiecie olsztyńskim. Wichura powaliła 73 drzewa, które zniszczyły 5 samochodów, a 4 oparły się o budynki. Strażacy nadal usuwają drzewa, które przewróciły się w Bisztynku i Kajnach koło Olsztyna. Wichura powaliła w Olsztynie i w powiecie olsztyńskim wiele drzew, które zniszczyły cztery samochody. Jedno z drzew upadło na auto przejeżdżające aleją Piłsudskiego samochód. Samochodem jechały trzy osoby, na szczęście nikomu nic się nie stało.

Było też kilka podtopień. Strażacy wypompowywali wodę w ośmiu miejscach – przede wszystkim w Giżycku, Mrągowie, Kętrzynie i Lubawie. Ulewa zalała też pętlę autobusową przy ul. Bałtyckiej w Olsztynie.

Momentami niebezpiecznie było także nad Wielkimi Jeziorami. Po południu burza przeszła m.in. nad Jeziorem Niegocin.

Tomasz Kurowicki z Mazurskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego przypomina żeglarzom, że jeśli wiatr będzie się wzmagał, maszty ostrzegawcze będą dawały sygnały świetlne, 90 razy na minutę. Wtedy jak najszybciej trzeba spłynąć do brzegu. (wch/kan/bsc)

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Młodzi kajakarze ambasadorami WiM

Jesteście ambasadorami naszego regionu - tak marszałek województwa Jacek Protas dziękował młodym sportowcom za medale przywiezione z Mistrzostw Europy juniorów i młodzieżowców w kajakarstwie. Największy sukces...

Zamknij
RadioOlsztynTV