Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Burmistrz bez absolutorium

Burmistrz Bartoszyc Krzysztof Nałęcz, fot. P.Świniarski

W 21-osobowej Radzie Miasta w Bartoszycach, przeciwko udzieleniu absolutorium burmistrzowi głosowało 13 osób.

Chodziło m.in. o utratę funduszy unijnych na remont Bramy Lidzbarskiej, który teraz jest prowadzony za pieniądze własne miasta.

To nie jedyne niedopatrzenie burmistrza, do którego podczas ostatniej, absolutoryjnej sesji, mieli pretensje lokalni radni – powiedział Radiu Olsztyn z-ca przewodniczącego Rady Stanisław Dubicki:

00:00 / 00:00

Zgodnie z prawem, w sytuacji, kiedy wójt lub burmistrz nie otrzyma od radnych absolutorium, uruchamiana jest procedura referendum. Ale jak wyjaśnił Stanisław Dubicki, na razie w Bartoszycach, na to się nie zapowiada. Radni nie planują odwoływać burmistrza, chcieli tylko wystawić mu żółtą kartkę.

A burmistrz Krzysztof Nałęcz nie zgadza się z opinią radnych. Tłumaczy, że zadłużenie nie wynika tylko z jego decyzji.
Nie zgadzam się z decyzją radnych, działam zgodnie z prawem i robię wszystko co tylko można, by mieszkańcom Bartoszyc żyło się lepiej – tak burmistrz Krzysztof Nałęcz komentuje nie udzielenie mu absolutorium przez Radę Miasta. (grab/as)

00:00 / 00:00

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Bartoszyce
Diablo pobiegł ulicami Bartoszyc

Już po raz ósmy w Bartoszycach odbył się tzw. "Bieg z Gwiazdą". Tym razem wspólnie z mieszkańcami miasta pobiegł polski bokser Krzysztof "Diablo" Włodarczyk. Na zawodników,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV