Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa zapory na granicy polsko-rosyjskiej na kolejnym odcinku

Fot. M. Zbrożek

Warmińsko-Mazurska Straż Graniczna informuje, że sytuacja na granicy Polski z Federacją Rosyjską jest stabilna. Obecnie trwa budowa zapory w rejonie Grzechotek.

Rzeczniczka Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej major Mirosława Aleksandrowicz poinformowała, że w ubiegłym roku odnotowano ponad dziesięć przypadków nielegalnego przekroczenia granicy z Rosji do Polski.

W ubiegłym roku odnotowaliśmy 11 przypadków nielegalnego przekroczenia granicy państwowej z Rosji do Polski w celach migracyjnych. W tym roku odnotowaliśmy jeden taki przypadek.

00:00 / 00:00

Ponadto zdarzają się przypadki wejścia na pas graniczny. To grzybiarze, którzy utracili orientację w terenie i turyści, którzy chcieli sobie zrobić pamiątkowe zdjęcie na tle słupa granicznego. Jak dodaje mjr Aleksandrowicz, teraz tymczasową zaporę z concertiny na polsko-rosyjskiej granicy stawia wojsko.

Budowa tymczasowej zapory rozpoczęła się 2 listopada ubiegłego roku w rejonie placówki Straży Granicznej w Dubeninkach, następnie w Baniach Mazurskich, Gołdapi, Górowie Iławeckim i Bezledach.

00:00 / 00:00

Od kilku dni prace trwają w rejonie placówki straży granicznej w Grzechotkach.

Autor: B. Gajlewska
Redakcja: M. Rutynowski

Więcej w granica, budowa, żołnierze, straż graniczna, granica polsko-rosyjska
Strażnicy graniczni przyłapali palących marihuanę

Dwaj młodzi mężczyźni wpadli w trakcie palenia marihuany. Przyłapali ich funkcjonariusze z placówki Straży Granicznej w Gołdapi. Mieszkańcy powiatu gołdapskiego przyjechali samochodami nad jedno z jezior....

Zamknij
RadioOlsztynTV