Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 19 °C pogoda dziś
JUTRO: 30 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa nabiera tempa. Zobacz nowy film i zdjęcia z budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną

Z

Prace na miejscu budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną przebiegają zgodnie z planami – informuje wykonawca, konsorcjum NDI Besix.

Od strony Zatoki Gdańskiej powstaje nadbrzeże, które będzie przyjmować materiały budowlane dostarczone drogą morską. Na lądzie, na terenie przyszłego Kanału Żeglugowego nadal prowadzone są prace ziemne. Ziemia z wykopów jest transportowana i usypywana w hałdy w południowej części przekopu – tłumaczy dyrektor Urzędu Morskiego w Gdyni kpt. Wiesław Piotrzkowski.

W kolejnym etapie inwestycji będzie użyta do wykonania tzw. obwiedni sztucznej wyspy. Prace realizowane są zgodnie z założeniami, które przewidują ich zakończenie na rok 2022.

Obecnie Urząd przygotowuje się do przetargów w etapie II, który obejmie rzekę Elbląg. „Budowa drogi wodnej łączącej Zalew Wiślany z Zatoką Gdańską” obejmuje także nowy układ drogowy wraz z nasypami pod mosty. Inwestorem jest Urząd Morski w Gdyni, a wykonawcą konsorcjum firm NDI i Besix. Budowa drogi wodnej jest w całości finansowane z budżetu państwa.

Fot. www.ndi.pl

Fot. www.ndi.pl

Fot. www.ndi.pl

Fot. www.ndi.pl

Autor: M.Stankiewicz
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w film, przekop, Mierzeja Wiślana, video, Urząd Morski w Gdyni
O koronawirusie w Polsce i kontrowersjach wokół budowy mazurskiego odcinka S16. Oglądaj audycję Jeden na Jednego

Jeden na Jednego, czyli słowne starcie przedstawiciela partii rządzącej z przedstawicielem opozycji. Z zaproszenia Andrzeja Piedziewicza skorzystali: Monika Falej - Lewica Dariusz Rudnik - Prawo i...

Zamknij
RadioOlsztynTV