Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa masztu telefonii komórkowej pod znakiem zapytania. O kłopotach mieszkańców Sząbruka mówili autorzy audycji Śliska sprawa

Fot. K. Grabowska

Zwrot w sprawie lokalizacji masztu telefonii komórkowej w Sząbruku w gminie Gietrzwałd. Gigantyczna wieża miała stanąć w sąsiedztwie lokalnego przedszkola i żłobka.

Głos zbulwersowanych i bojących się o swoje zdrowie mieszkańców przedstawiali autorzy audycji Śliska sprawa. Kilka dni po emisji audycji na BIP-ie urzędu gminy pojawiła się dobra dla mieszkańców wiadomość. Wójt gminy Gietrzwałd Jan Kasprowicz wycofał wniosek o ustaleniu lokalizacji budowy stacji bazowej telefonii komórkowej we wskazanym wcześniej miejscu.

00:00 / 00:00

Wójt chce by inwestor przygotował raport dotyczący rzeczywistej odległości oddziaływania masztu. Ponadto w piśmie, które jeszcze w tym tygodniu ma być skierowane do operatora, prosi o poszukiwanie innej lokalizacji.

W poniedziałek, podczas sesji Rady Gminy Gietrzwałd, radni będą głosować nad ewentualnym opracowaniem miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego. Dokument ma wskazać, że na tym terenie  ma być kontynuowana zabudowa jednorodzinna, a budynki nie mogą być wyższe niż 5 metrów.

Maszt telefonii komórkowej który miał stanąć w Sząbruku miał mieć ponad 40 metrów wysokości. Podobne spory trwają w co najmniej kilku miejscowościach warmińsko-mazurskiego, między innymi w Bartążku i Dzierzutach.

O problemie mówiliśmy w audycji Śliska sprawa

Przedszkole w Sząbruku. Fot. K. Grabowska

Autor: K.Grabowska
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w maszt, Sząbruk
Kilkaset osób obdarowanych prezentami z Fabryki Szalika. Przed świętami podzieliliśmy się ciepłem

Za nami finał akcji  Fabryka Szalika. Włączyło się w nią ponad tysiąc osób. Ciepłe szaliki, poduszki, a nawet zapachowe mydła - wyjątkowe prezenty trafiły do potrzebujących...

Zamknij
RadioOlsztynTV