Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 25 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Budowa ekspresówki między Barczewem a Biskupcem coraz bliżej

Fot. P. Getka

Dobra wiadomość dla kierowców z Warmii i Mazur. Rozpoczęcie budowy dwujezdniowej trasy S16 między Barczewem a Biskupcem jest coraz bliżej.

Rzeczniczka olsztyńskiego oddziału GDDKiA Katarzyna Kozłowska powiedziała, że to dzięki decyzji sądu w sprawie odwołania złożonego przez firmy, które uczestniczyły w przetargu.

Sąd Okręgowy w Warszawie oddalił skargę złożona przez dwa konsorcja Kobylarnia S.A. oraz Polimex. Oznacza to, że po kontroli uprzedniej prezesa Urzędu Zamówień Publicznych będziemy mogli podpisać z wyłonionym wcześniej wykonawcą umowy

– dodała.

Po zakończeniu kontroli i podpisaniu umowy, wykonawca będzie miał 39 miesięcy, z wyłączeniem okresów zimowych, na ukończenie budowy. Powstać ma droga w klasie S, dzięki m.in. dobudowie drugiej jezdni, dróg serwisowych oraz nowych węzłów. Szacowany teraz czas zakończenia prac to połowa 2027 r.

Na drugi odcinek Olsztyn Wschód – Barczewo poczekamy dłużej. Po wyroku Krajowej Izby Odwoławczej trwa ponowna weryfikacja ofert wykonawców. Jeszcze nie ma terminu ponownego rozstrzygnięcia tego przetargu.

Posłuchaj wypowiedzi

00:00 / 00:00

Autor: A. Skrago
Redakcja: M. Rutynowski

„Najtrudniejsze roboty już za nami”. Prace na odcinku S16 dobiegają końca

Więcej w sąd okręgowy, konsorcjum, S16, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, dwujezdniowa trasa
„Odpowiadamy na potrzeby mieszkańców”. Na wschodzie regionu powstaną nowe drogi

Mieszkańcy wschodniej części województwa warmińsko-mazurskiego będą mieli lepszy dostęp do dróg. Przedstawiciele Stowarzyszenia Powiatów Miast i Gmin EGO Kraina Bociana podpisali z marszałkiem województwa Marcinem Kuchcińskim...

Zamknij
RadioOlsztynTV