Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 14 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Browar w Braniewie na sprzedaż. Zakładowi grozi zamknięcie

Browar w Braniewie, Fot. Wojciech Andrearczyk

Ważą się losy browaru w Braniewie. Obecny właściciel, czyli grupa Żywiec chce sprzedać zakład. Jeśli do sprzedaży nie dojdzie, to w pierwszym kwartale 2021 roku Browar zostanie zamknięty.

W rozmowy z pracownikami oraz znalezienie nowego właściciela Browaru zaangażował się burmistrz Braniewa Tomasz Sielicki, który prowadzi rozmowy ze związkami zawodowymi oraz szuka inwestorów, zainteresowanych kupnem browaru w Braniewie. Wszystko po to, by ochronić miejsca pracy.

W oficjalnym komunikacie właściciel browaru informuje, że sprzedaż zakładu została podyktowana „przeciwnościami rynkowymi wzmocnionymi dodatkowo przez pandemię”. W Braniewskim Browarze pracuje około setki osób.

Warto dodać, że historia braniewskiego browaru zatoczyła koło. Grupa Żywiec była właścicielem tego zakładu do 2003 roku. Wtedy sprzedała go firmie produkującej soki.

Posłuchaj relacji Anety Pastuszki

00:00 / 00:00

 

 

Autor: A. Pastuszka
Redakcja: A. Dybcio

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w Braniewo, sprzedaż, browar
Braniewo i Pieniężno starają się o sfinansowanie zakupu masztów i flag

Trwa projekt „Pod biało-czerwoną”, który zakłada sfinansowanie przez rząd zakupu masztów i flag w każdej z gmin w Polsce. O otrzymanie takiej flagi ubiega się Braniewo...

Zamknij
RadioOlsztynTV