Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Braniewscy strażacy z nowym samochodem

braniewscy strażacy z nowym wozem

Braniewscy strażacy podsumowali miniony rok. Przy tej okazji przekazano im także nowy samochód ratowniczo-gaśniczy.

W 2013 roku strażacy z powiatu braniewskiego nie narzekali na brak zajęć. Wyjeżdżali nie tylko do pożarów i wypadków samochodowych, ale także musieli usuwać skutki wichur, podtopień i burz. – To działania, z którymi zmagamy się każdego roku – mówi starszy kapitan Władysław Szczepanowicz, komendant braniewskiej Straży Pożarnej.

00:00 / 00:00

Jak co roku strażacy oczekują na finansowe wsparcie. Brakuje im nie tylko nowych samochodów, ale nawet ubrań czy podstawowego sprzętu. – Zdajemy sobie sprawę z potrzeb, jakie mają braniewscy strażacy, ale nie możemy także im obiecać wszystkiego – podkreśla brygadier Michał Kamieniecki, zastępca komendanta Komendy Wojewódzkiej Straży Pożarnej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

W powiecie braniewskim dochodzi do wielu zdarzeń, w których niezbędne są strażackie interwencje. W ubiegłym roku było ich ponad tysiąc 200. Plasuje to strażaków z Braniewa na trzecim miejscu w województwie pod względem liczby interwencji. (Wojciech Andrearczyk/as)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż pożarna
Strażacy otrzymali nowy sprzęt i pokazali umiejętności

Zanim pokazali, co potrafią, otrzymali ciężkie wozy gaśnicze, samochody ratownicze i piły do cięcia metalu. Sprzęt przekazał strażakom z Warmii i Mazur zastępca komendanta głównego PSP,...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV