Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 17 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Braniewo: Strażnicy miejscy stracą pracę?

Monika Trzcińska (burmistrz Braniewa). Fot. Mira Stankiewicz

Dwóch z pięciu braniewskich strażników miejskich może stracić pracę.

W październikowym referendum mieszkańcy opowiedzieli się za rozwiązaniem formacji. Ostateczną decyzję jednak podejmie Rada Miasta jeszcze w listopadzie.

Oszczędności nie będą tak duże jak zapowiadali zwolennicy likwidacji straży miejskiej – wyjaśnia burmistrz Braniewa Monika Trzcińska.

00:00 / 00:00

Etaty na pewno zachowają dwie osoby , które obsługują miejski monitoring. Być może jeden z mundurowych strażników pozostanie w urzędzie, ponieważ ktoś musi zajmować się drobnymi sprawami czy dopilnowaniem czystości.

W sprawie likwidacji straży ma się wypowiedzieć także policja – przypomina radny Ryszard Żembrowski z Komisji Przestrzegania Prawa, Bezpieczeństwa Publicznego i Komunikacji.

00:00 / 00:00

Wniosek o referendum złożyła burmistrz Braniewa, Rada Miasta jednogłośnie zgodziła się na to, choć nie wszyscy radni są zwolennikami likwidacji formacji.

(mstan/łw)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w straż miejska, Braniewo
W Braniewie trwa modernizacja stacji uzdatniania wody

5 milionów złotych kosztowała samorząd Braniewa modernizacja stacji uzdatniania wody w Rogitach i oczyszczalni ścieków przy ulicy Przemysłowej. 4 miliony złotych dołożyła do tej inwestycji Unia...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV