Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -8 °C pogoda dziś
JUTRO: -15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Braniewo pielęgnuje pamięć o dawnych mieszkańcach. Wspomnienia i fotografie zebrano w Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej

Miejska Biblioteka Publiczna w Braniewie chce ocalić od zapomnienia archiwalne zdjęcia, dokumenty i wspomnienia dawnych mieszkańców.

Jej pracownicy utworzyli Cyfrowe Archiwum Tradycji Lokalnej. Jak mówi Elżbieta Jakubowska dyrektor biblioteki w Braniewie, archiwum pozwala na zgłębienie historii miasta.

Prace nad tworzeniem cyfrowego archiwum rozpoczęły się w 2011 roku i z powodzeniem trwają do dziś. Pracownicy biblioteki nieustannie go rozbudowują.

W Cyfrowym Archiwum Tradycji Lokalnej znajduje się około 700 materiałów związanych z życiem Braniewa. Są tam m.in. dokumenty i fotografie Teodory Dębińskiej-Grudzińskiej – ochotniczki-drajwerki z 317. Kompanii Transportowej Pomocniczej Służby Kobiet, Stefana Wiśniewskiego – żołnierza Polskich Sił Zbrojnych na Zachodzie, nauczyciela i dyrektora Szkoły Podstawowej nr 3 w Braniewie. W Cyfrowym Archiwum znajduje się także kronika poświęcona historii Muzeum Mikołaja Kopernika we Fromborku z 1963 roku.

Autor: A.Pastuszka
Redakcja: B.Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdjęcia, Braniewo, archiwum
Nie brakuje chętnych do służenia w armii. Do Braniewa przyjechali ochotnicy z różnych regionów Polski

Nie brakuje osób, które chcą służyć w armii. Do 9. Braniewskiej Brygady Kawalerii Pancernej zgłosiła się setka ochotników, którzy chcą zasilić wojskowe szeregi. Rozpoczęli już służbę...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV