Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 25 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Braniewo. Miasto zrealizuje ważne inwestycje

Braniewo

W Braniewie trwają przygotowania do zrewitalizowania budynków po dawnych stadninach koni na terenie miejskiego parku. W niedalekiej przyszłości będą w nich funkcjonowały środowiskowy dom samopomocy oraz świetlica. To nie jedyne inwestycje w mieście.

W tej sprawie podpisana została umowa pomiędzy miastem, a wykonawcą prac. W pierwszej kolejności powstanie odpowiednia dokumentacja projektowa, a następnie budynki zostaną wyremontowane i przebudowane pod nowe potrzeby. Inwestycja o wartości ponad jedenastu milionów złotych ma zostać zrealizowana do końca 2026 roku.

W Braniewie spore zmiany czekają także kierowców, a to za sprawą przebudowy gminnych dróg w rejonie ulicy Sportowej. Chodzi o samą Sportową wraz z budową ścieżki rowerowej oraz remonty ulic Maratońskiej i Piłkarskiej. Koszt tych prac to ponad sześć milionów osiemset tysięcy złotych.

Ponadto już niedługo mieszkańcy Braniewa będą mogli także skorzystać ze strefy rekreacyjno-wypoczynkowej, która powstaje nad stawem przy ulicy Długiej. Inwestycja, której wartość przekracza pięć milionów złotych jest na ukończeniu.

Autor: J. Sulecki
Redakcja: Ł. Sadlak

Więcej w inwestycje, Braniewo
Zmiany w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie

Zmiany na stanowiskach kierowniczych w Komendzie Powiatowej Policji w Braniewie oraz w komisariacie w Pasłęku. O szczegółach opowiedział Jakub Sawicki z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji...

Zamknij
RadioOlsztynTV