Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Brali pieniądze za fikcyjne przeglądy. Policja zatrzymała nieuczciwych diagnostów

Olsztyńscy policjanci zatrzymali dwóch diagnostów samochodowych, którzy są podejrzani o przyjmowanie korzyści majątkowych w zamian za fikcyjne przeglądy pojazdów. Mężczyźni usłyszeli kilkadziesiąt zarzutów.

Policjanci od dłuższego czasu sprawdzali jak wyglądały przeglądy w nierzetelnej stacji diagnostycznej. Ustalili świadków oraz zabezpieczyli dowody. Zebrane przez kryminalnych materiały potwierdziły, że dwóch mieszkańców tamtejszego powiatu, mężczyzn w wieku 35 i 38 lat, pracujących na stanowiskach diagnostów samochodowych, przyjmowało korzyści majątkowe za fikcyjne lub nierzetelne przeprowadzenie badań technicznych.

Los zatrzymanych podzieliło także 15 właścicieli pojazdów, których auta przechodziły badania techniczne tylko na papierze, często nawet nie wjeżdżając na stanowisko diagnostyczne.

Policjanci w dalszym ciągu dokładnie sprawdzają i analizują zebrany w tej sprawie materiał dowodowy. Jak sami zaznaczają, sprawa jest w początkowej fazie realizacji i ma charakter wielowątkowy. Nieuczciwym diagnostom grożą kary nawet do 10 lat pozbawienia wolności. Stracą także uprawnienia do wykonywania działalności w tym zakresie. Odpowiedzialności nie unikną także nieuczciwi właściciele pojazdów, którym grozi podobna kara pozbawienia wolności.

Źródło: KWP
Redakcja: Ł.Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w policja, przegląd, szczytno
Nowe Miasto Lubawskie rozpoczęło kampanię przeciwko ekspansji wirusa pomoru afrykańskich świń

Powiatowy lekarz weterynarii z Nowego Miasta spotkał  się z  szefostwem komendy policji, aby omówić strategię zwalczania wirusa ASF, czyli afrykańskiego pomoru świń. Uzgodniono formę i szczegóły...

Zamknij
RadioOlsztynTV