Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Boom na wakacje kredytowe. Ile osób skorzystało z tego rozwiązania?

Około 850 tys. wniosków o wakacje kredytowe złożono we wszystkich bankach – poinformował w środę prezes Związku Banków Polskich Krzysztof Pietraszkiewicz. Dodał, że zdecydowana większość osób skorzysta z rządowego programu spłat kredytów.

Krzysztof Pietraszkiewicz podkreślił, że dla banków ”jest to ogromne wyzwanie techniczne i logistyczne”, a z programu skorzysta bardzo dużo uprawionych kredytobiorców.

Szacowaliśmy, że będzie to ok. 85 proc., a nawet zbliżymy się do 95 proc. wszystkich kredytobiorców. Uprawnionych jest ok. 2 mln 100 tys. – tyle jest umów kredytowych. Spodziewamy się, że zdecydowana większość osób skorzysta z tej możliwości

– ocenił.

Klienci banków mogą od 29 lipca składać wnioski o wakacje kredytowe, czyli możliwość zawieszenia spłaty raty kredytu hipotecznego przez maksymalnie osiem miesięcy, w tym i przyszłym roku. Spłatę kredytu można zawiesić na dwa miesiące w trzecim i na dwa miesiące w czwartym kwartale 2022 r. oraz po jednym miesiącu w każdym kwartale 2023 r. Dotyczy to osób, które zaciągnęły kredyt w złotych na własny cel mieszkaniowy.

Redakcja: Ł. Sadlak

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bank, rata, wakacje kredytowe
Poseł Babalski zachęcą do skorzystania z wakacji kredytowych

Do skorzystania z wakacji kredytowych namawiał w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn poseł PiS Zbigniew Babalski. Jak stwierdził „jest to pomoc dla milionów polskich rodzin, a wszelkie...

Zamknij
RadioOlsztynTV