Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bogusława Orzechowska: Pracujący z pacjentami powinni się zaszczepić

Senator Bogusława Orzechowska. Fot. B.Świerkowska-Chromy

Liczę na porozumienie z protestującymi medykami, ale trzeba dobrej woli ze strony wszystkich związków zawodowych oraz ze strony pracodawców –  mówiła w Porannych Pytaniach Radia Olsztyn senator Prawa i Sprawiedliwości i lekarka Bogusława Orzechowska.

Przed kancelarią premiera wciąż trwa protest medyków, mimo że minister zdrowia informował o podpisaniu porozumienia z jednym ze związków zawodowych działających w ratownictwie medycznym. Pozostałe związki twierdzą jednak, że nie ma żadnego porozumienia, ministerstwo zdrowia przekonuje zaś, że budżetu państwa nie stać na spełnienie wszystkich żądań.

Senator Bogusława Orzechowska na antenie Radia Olsztyn podkreślała, że ważnym elementem sporu jest też podejście pracodawców medyków.

Sama znam szpital, który przynosi zyski, a pieniądz, które idą na obsługę ratowników medycznych, są przeznaczane na utrzymanie całości i inne oddziały.

Kolejne spotkanie przedstawicieli ministerstwa zdrowia z protestującymi zapowiedziano na najbliższy wtorek.

Obowiązkowe szczepienia medyków
W sierpniu pojawił się pomysł obowiązkowych szczepień medyków przeciwko COVID-19. Pomysł rekomendowała Rada Medyczna przy premierze. Według senator Orzechowskiej, należałoby do tego postulatu wrócić.

Temat trochę ucichł, bo są inne tematy w służbie zdrowia. Uważam, że logicznie rozumując jak ja mogę pacjenta zachęcać do szczepień jeżeli sama bym się nie zaszczepiła. Ci, którzy pracują z pacjentami powinni się zaszczepić. 

Ostatnie dane dotyczące poziomu wyszczepienia medyków ministerstwo zdrowia podawało w wakacje. Wynikało z nich, że w pełni zaszczepionych jest ponad 90 procent lekarzy i nieco ponad 80 procent pielęgniarek.

Do wysłuchania rozmowy z senator Bogusławą Orzechowską zaprasza Andrzej Piedziewicz

00:00 / 00:00

Autor: A.Piedziewicz
Redakcja: Ł.Węglewski

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w polityka, wywiad, Poranne Pytania, Bogusława Orzechowska, Andrzej Piedziewicz
„Pozytywne sposoby nie przynoszą zamierzonych efektów”. O szczepieniach w Porannych Pytaniach

Pozytywne metody zachęcania do szczepień przestały działać – przyznawał w Porannych Pytaniach wojewoda warmińsko-mazurski Artur Chojecki. Z danych Urzędu Wojewódzkiego wynika, że dotychczas przeciwko COVID-19 zaszczepiło...

Zamknij
RadioOlsztynTV