Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -6 °C pogoda dziś
JUTRO: -5 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bogumiła Radaszewska

Bogumiła Radaszewska. Fot. Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu

Bogumiła Radaszewska – laureatka dorocznej nagrody Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego za osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony dóbr kultury oraz za szczególne zaangażowanie w pracę na rzecz kultury.

Animatorka życia społeczno-kulturalnego w Bartągu, prezes Stowarzyszenia Teatr Prawie Dorosły. Miłość do sztuki, szczególnie tej teatralnej, ma we krwi. Teatr Prawie Dorosły z Bartąga powstał w 2005 roku w dużej mierze z inicjatywy pani Bogumiły.

Od 16 lat zaprasza miłośników sceny na wyjątkowy festiwal Letni Festiwal Teatrów Amatorskich „Pod Brzozą”. Dziś to już renomowane wydarzenie artystyczne, które na stałe wpisało się w cykl imprez kulturalnych Warmii i Mazur. Przez lata festiwal gościł teatry amatorskie z Polski i zagranicy, dziś zespoły zgłaszają się same, a Bartąg stał się ważnym ośrodkiem amatorskiego ruchu teatralnego. Organizuje też inne imprezy: koncerty, przeglądy, spotkania mieszkańców Bartąga i okolic.

Bogumiła Radaszewska to wybitna animatorka kultury, człowiek teatru, pełna pasji i talentu twórczyni przestrzeni kulturalnej bartąskiego środowiska i regionu Warmii i Mazur.

Posłuchaj audycji Ludzie Kultury Warmii i Mazur

00:00 / 00:00

Audycja powstała przy współpracy z Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu.

 

Autor tekstu i zdjęcia: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

 

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w teatr, kultura, bartag, Bogumiła Radaszewska
„Wszystkie nasze strachy”- pojawił się zwiastun zdobywcy Złotych Lwów w Gdyni

Do czego może zaprowadzić nas droga nienawiści, a do czego droga miłości? Czy pomiędzy dwoma światami można zbudować trwały most? Już dziś pojawił się zwiastun filmu,...

Zamknij
RadioOlsztynTV