Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 11 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bóg po bogu

Celebracja Dnia Pełni Księżyca u stóp świętej góry Arunachala. Tiruvannamalai, Indie 2019

Jak ukazać na fotografii człowieka w chwili żarliwej modlitwy, duchowego przeżycia? Wystawa Andrzeja Ziółkowskiego, która gościła we Fromborku i Olsztynie, a teraz w Ełku ukazuje, że jest to osiągalne.

Jednak wcześniej trzeba zejść z utartych szlaków i wejść na nowe, na początku nieznane. Do tego potrzebna jest odwaga, otwartość. W przypadku bohatera reportażu był to jeszcze smutek. Od niego się zaczęło.

Posłuchaj reportażu Alicji Kulik „Bóg po bogu”.

00:00 / 00:00

Andrzej Ziółkowski jest z pochodzenia gdynianinem. Po wielu latach pracy w przemyśle elektronicznym, z tego 20 lat w międzynarodowym koncernie w Singapurze, od roku 2005 oddaje się swej pasji fotografowania. Przez wiele lat przemierzał kraje Azji Południowo Wschodniej, Indie, Nepal i Tybet, starając się uchwycić w fotografii uniwersalny wymiar ludzkiej duchowości, bez względu na religijną przynależność. Jest autorem albumów „The Inward Moment. Człowiek wobec sacrum” i „Universal Wisdom. Wieczysta Mądrość” (Boni Libri, Lublin 2021, 2022). Od sierpnia do listopada we Fromborku, Olsztynie i Ełku można było oglądać jego wystawę „Kobieta wobec sacrum”, której organizatorem była olsztyńska Fundacja Opcja Benedykta.

Organizatorem wystawy jest olsztyńska Fundacja Opcja Benedykta. Współorganizatorem wydarzenia jest Samorząd Województwa Warmińsko-Mazurskiego oraz Muzeum Pomnika Historii Frombork Zespół Katedralny. Patronat honorowy nad wystawami objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin.

Tybetańska nomadka w klasztorze Palcho. Gyantse, Tybet 2019

Andrzej Ziółkowski wśród singapurskich Sikhów podczas pielgrzymki do Indii i Pakistanu w 2008 roku

Autor: A. Kulik
Redakcja: K. Ośko

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w reportaż, Klucz do Życia
Reportaż „Pamięć miejsca”

Z inicjatywy byłych uczniów Liceum Ogólnokształcącego nr 1 w Olsztynie, a dziś studentów V roku Collegium Medicum Uniwersytetu Jagiellońskiego i Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego zorganizowano spacer...

Zamknij
RadioOlsztynTV