Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 24 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Blog – pasja czy sposób na życie?

Róża Derbash. Fot. A.Podbielska

Czy blog to tylko pasja, czy także sposób na życie? A może jedno i drugie? Między innymi na to pytanie próbowali odpowiedzieć goście Izabeli Malewskiej i Krzysztofa Kaszubskiego w Bliższych Spotkaniach Polskiego Radia Olsztyn

Kobieta, która uwielbia, zwiedzać, bywać, jeść, opisywać to co na talerzu i wokół niej – tak Iza Malewska opisała Rożę Darbash, olsztyńską blogerkę. Prowadzi ona food bloga, na którym opisuje swoje doświadczenia z odwiedzanych punktów gastronomicznych.

Zaczęło się od chodzenia z moją przyjaciółką i mężem do restauracji. Już wtedy zauważyłam, że coś mi smakuje mniej lub bardziej. Dlatego postanowiłam dzielić się swoimi wrażeniami z innymi.

Na blogu można znaleźć recenzje pozytywne i negatywne. Jak przyznała autorka – stara się być osobą obiektywną. Lubi wracać do różnych miejsc i sprawdzać, czy standardy się zmieniają. Bywa tak, że restauracja, która najpierw otrzymała nieprzychylną opinię, wraca na ulubioną listę. Wystarczyło, że zmienił się kucharz lub całe menu.

Mój blog nie powstał po to, żeby na nim zarabiać. Raczej z pasji do jedzenia. Nie pojawiają się na nim reklamy i artykuły sponsorowane. Staram się za to śledzić blogi innych osób, które także piszą o swoich przygodach kulinarnych.

Jak przyznała Róża Derbash często odzywają się do niej czytelnicy. Dzięki temu czuje, że prowadzenie bloga ma sens, ponieważ spotyka się z pozytywnym odbiorem. – Zazwyczaj otrzymuję pytania o to, gdzie można pójść na kolację z mężem lub dzieckiem. Dostaję też informacje dotyczące nowych punktów. Wtedy proszą mnie, żebym jak najszybciej wstawiła recenzję.

Monika Bułakowska. Fot. A.Podbielska

Kolejnym gościem Bliższych Spotkań Polskiego Radia Olsztyn była Monika Bułakowska, blogerka lifestylowa. W jej przypadku blogowanie oprócz pasji jest także sposobem na życie.

Bez pasji to by się na pewno nie udało. Nie założyłam bloga po to, żeby zarabiać pieniądze. Zauważyłam po pewnym czasie, że jest duża grup osób, która mnie obserwuje. Wtedy pojawiły się pieniądze. To konsekwencja pasji i wkładania serca w to, co robię.

Monika Bułakowska swoją pierwszą umowę z firmą podpisała, kiedy jej bloga odwiedzało 7-8 tysięcy użytkowników. Natomiast bloga prowadzi od 4 lat. Początkowo były to opisy kosmetyków i stylizacji – dzisiaj to szerszy wachlarz tematyczny. Posłuchaj całej rozmowy z gośćmi Izabeli Malewskiej i Krzysztofa Kaszubskiego.

 

Bliższe Spotkania Polskiego Radia Olsztyn

Róża Derbash

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

(apod)

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w pasja, Blog, blogowanie, blogerka, moda na bloga
Wspólne pasje

Święta Bożego Narodzenia to dla większości z nas długie spotkania przy stole. A może by tak skusić się na grę planszową? Albo rozwinąć swoje artystyczne talenty?...

Zamknij
RadioOlsztynTV