Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 31.08.2021

Elektrownia wodna w Brąswałdzie
fot. P. Getka

W Bliższych Spotkaniach rady i propozycje dla turystów, akcja „Moje dziecko wraca do szkoły” oraz Radiowy Kodeks Drogowy. Gospodarzami audycji byli Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Dziś w Poradniku Turysty Ania Minkiewicz-Zaremba i Andrzej Masłoń z Towarzystwa Miłośników Ziemi Kętrzyńskiej zaprosili do Leśniewa i zapoznania się z historią dwóch śluz – ponurej pozostałości po II Wojnie Światowej.

Marek Lewiński w cyklu „Rowerem po Warmii” w tym sezonie na swoim rowerze zwiedził około 20 urokliwych, warmińskich miejscowości. Na koniec zabiera nas do miejsc, które uznaje za najciekawsze i najpiękniejsze. Wczoraj taką perełką były Bałdy, dziś Brąswałd w gminie Dywity.

Przeciążone plecaki, złe oświetlenie, niewygodne krzesełka – to tylko niektóre problemy, z jakimi borykają się uczniowie. Radio Olsztyn i Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna w Olsztynie zorganizowały akcję „Moje Dziecko Wraca Do Szkoły”. Wczoraj mówiliśmy o plecakach, dzisiaj o oświetleniu i doborze odpowiednich biurek i krzeseł. Dlaczego to tak ważne? – Mówił Jacek Szydłowski, kierownik Oddziału Higieny Dzieci i Młodzieży Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie.

A w Radiowym Kodeksie Drogowym Marcin Kiwit z Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego mówił o postojach i zatrzymywaniu się na włączonym silniku.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w uczniowie, Bliższe spotkania
Bliższe Spotkania – 26.08.2021

O spisie powszechnym, powrocie dzieci do szkół, atrakcjach turystycznych regionu oraz pływaniu na SUP-ie, czyli coraz popularniejszej formie spędzania czasu nad wodą rozmawiali w Bliższych Spotkaniach...

Zamknij
RadioOlsztynTV