Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 11 °C pogoda dziś
JUTRO: 12 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 31.07.2019

Fot. Agencja Red Pixel

Dziś Bliższe spotkania z Centrum Rekreacyjno – Sportowe Ukiel. Wypoczynek nad olsztyńskim jeziorem, bezpieczeństwo nad wodą, próba pobicia rekordu świata w pływaniu długodystansowym, o pomaganiu drugiemu człowiekowi, program Rodzina 500+ – na te tematy z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska.

Na plaży miejskiej można nie tylko opalać się, kąpać czy pływać. Centrum Rekreacyjno – Sportowe Ukiel oferuje wiele atrakcji i każdy znajdzie coś dla siebie.

Posłuchaj relacji

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Na plażę przyjechali także Gosia i Mark – nowożeńcy, którzy na stałe mieszkają za granicą. W sobotę mieli polsko-angielskie wesele, a dziś na plaży miejskiej w Olsztynie sesję zdjęciową w strojach ślubnych.

00:00 / 00:00

W ubiegłym roku na Warmii i Mazurach utonęło 49 osób, z czego w okresie wakacyjnym 21. W tym roku w naszym regionie utonęło już 18 osób. Jak bezpiecznie spędzić czas nad wodą radził Krzysztof Wasyńczuk – rzecznik Komendanta Wojewódzkiego Policji w Olsztynie.

00:00 / 00:00

W lipcu na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich podjęli próbę pobicia rekordu w pływaniu długodystansowym. Chcieli przepłynąć 170 kilometrów, o dwa więcej niż wynosi rekord świata. O szczegółach tego niesamowitego wyczynu opowiadał Krzysztof Gajewski – jeden z pływaków, który nie pobił rekordu świata, ale ustanowił rekord Polski.

00:00 / 00:00

Pomagać potrzebującym można na wiele sposobów. Możemy oddawać wiele rzeczy, które należą do nas i gdzieś tam zalegają, ale możemy również oddać szpik, krew, a także włosy. Jakie warunki musimy spełnić, żeby takie włosy trafiły do Fundacji Rak’n’Roll – mówił Jakub Narbutowicz, fryzjer z Olsztyna.

00:00 / 00:00

O pomaganiu drugiemu człowiekowi i formach takiej pomocy opowiadały Monika Hausman – Pniewska z Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa w Olsztynie i Iwona Żochowska – Jabłońska z Fundacji „Przyszłość dla Dzieci”.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Dużą pomocą dla rodzin jest program Rodzina 500+. Od lipca tego roku świadczenie przekazywane jest także na pierwsze dziecko bez kryterium dochodowego. Dziś między innymi nad jeziorem Ukiel był czynny mobilny punkt informacyjny. O zmianach w programie Rodzina 500+ mówił Piotr Soćko, asystent wojewody warmińsko-mazurskiego.

Redakcja: D. Kucharzewska/A. Chmielewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Prawie dwustu pracowników od maja nie dostaje pensji. Jaka będzie przyszłość fabryki mebli?

180 pracowników dużego zakładu meblarskiego w Bartoszycach od połowy maja nie przychodzi do pracy. Firma wstrzymała produkcję ze względu na poważne kłopoty finansowe. Oficjalnie powodem wstrzymania...

Zamknij
RadioOlsztynTV