Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: 0 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 31.03.2021

Fot. A. Piedziewicz

Koronawirus – bądź bezpieczny, pomoc dla osób samotnych i bezdomnych oraz pierwsza pomoc to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

Koronawirus nie odpuszcza. Rząd wprowadził kolejne obostrzenia, które mają na celu zahamowanie wzrostu zakażeń. Wiele zależy również od dyscypliny społeczeństwa. O konieczności zgłoszenia faktu, że się ma COVID-19 oraz zgłoszenie osób, z którymi był kontakt mówiła dr Teresa Parys, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Olsztynie. Rozmawiał z nią Robert Lesiński.

O planowanym harmonogramie szczepień przeciwko COVID-19 w drugim kwartale mówił Robert Lesiński

Już po raz drugi święta Wielkanocne będziemy obchodzić w reżimie sanitarnym. Dziś w socjalnej środzie o pomocy osobom samotnym i bezdomnym.

Jak Caritas Archidiecezji Warmińskiej przygotowuje się do śniadania wielkanocnego dla samotnych i bezdomnych mówił ks. Paweł Zięba, dyrektor placówki.

00:00 / 00:00

O osobach samotnych pamięta także Fundacja Wolne Miejsce. O ich przygotowaniach mówił Janusz Ciepliński, współorganizator śniadania dla samotnych.

Z badań przeprowadzonych przez Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że 67 procent Polaków potrafi udzielać pierwszej pomocy, ale tylko 19 procent jest pewnych swoich umiejętności w tym temacie. Jak poprawić te statystyki?

Licealiści z Olsztyna tworzą filmy i scenariusze lekcji dla uczniów ze szkół podstawowych. W ramach projektu edukacyjnego młodzi uczą młodych udzielania pierwszej pomocy. O szczegółach mówili Łukasz Drozdowski i Mateusz Zieliński z V LO w Olsztynie.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Ponad 40 samorządowych projektów z rządowym wsparciem. Rozstrzygnięto 3. edycję Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych

Województwo warmińsko-mazurskie otrzyma 85 milionów złotych na realizację 43 inwestycji. Pieniądze przeznaczone zostaną m.in. na przebudowę dróg, rozwój infrastruktury ochrony zdrowia, oświatowej i socjalnej. To bardzo ważne...

Zamknij
RadioOlsztynTV