Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 29.06.2022

fot. P. Getka

Radio od kuchni oraz Kajakiem przez Warmię i Mazury to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Z okazji jubileuszu 70-lecia Radia Olsztyn naszym słuchaczom prezentujemy 70 smaków z Warmii i Mazur. W poprzednią środę kulinarną podróż zaczęliśmy w Olsztynie, a dziś gotowaliśmy w Starej Karczmie w Elblągu. Przygotowaliśmy tam kolejne dania kuchni regionalnej – plince z pomoćką, farszynki, zupę warmińską oraz pierogi z gęsiną według przepisów przygotowanych przez Emila Larmę, szefa kuchni, który nadzoruje dzisiejsze gotowanie. Studio prowadziły Izabela Malewska i Dorota Grzymska.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

O przyprawach, produktach własnych i od lokalnych producentów mówiła Milena Jabłecka, kierownik Starej Karczmy.

00:00 / 00:00

Wczoraj podziwialiśmy piękno regionu płynąc rzeką Łyną, a dziś w cyklu Kajakiem przez Warmię i Mazury popłyniemy rzeką Wadąg. Alicja Kulik i jej gość Marian Jurak – prezes Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie, autor wielu artykułów krajoznawczych, przewodników turystycznych i map zapraszają.

Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Na ulicach Elbląga stanęły miski z wodą dla zwierząt

Urzędnicy z elbląskiego ratusza dają przykład i wzorem ostatnich lat wystawiają przed swoimi gmachami miski z wodą dla psów. Wiele osób spaceruje w centrum miasta albo...

Zamknij
RadioOlsztynTV