Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 17 °C pogoda dziś
JUTRO: 22 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 29.04.2021

Międzynarodowy Dzień Tańca, fot. CSE Światowid

Koronawirus – bądź bezpieczny, rok bez tańca oraz Radiowy Kodeks Drogowy to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Na pytania słuchaczy dotyczące szczepień przeciwko COVID-19 odpowiadał dr hab. n. med. Leszek Gromadziński, profesor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, koordynator oddziału covidowego szpitala akademickiego w Olsztynie.

O nowej ankiecie przed szczepieniem oraz pracami nad wprowadzeniem nowej szczepionki przeciwko COVID-19 mówił Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

Dziś Międzynarodowy Dzień Tańca, święto ustanowione w 1982 roku przez Komitet Tańca Międzynarodowego Instytutu Teatralnego. Nic tak nie zbliża ludzi jak taniec. Niestety pandemia sprawiła, że pozamykane są kluby i sale treningowe. Obostrzenia wprowadzone z powodu COVID-19 nie sprzyjają spotkaniom i kontaktom bezpośrednim. O roku bez tańca – jak wrócić, gdzie tańczyć oraz co daje nam taniec mówiła Beata Kulgajuk, instruktor tańca, choreograf.

00:00 / 00:00

A w Radiowym Kodeksie Drogowym Marcin Kiwit, egzaminator nadzorujący Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Olsztynie, odpowiadał na pytania słuchaczy.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w taniec, słuchacze, COVID-19, Radiowy Kodeks Drogowy, Międzynarodowy Dzień Tańca
Spada liczba zakażeń i zgonów w kraju, ale w regionie liczby nieznacznie rosną

Ministerstwo Zdrowia podało, że ostatniej doby przybyło 8 427 zakażeń, na Warmii i Mazurach były to 272 nowe przypadki. Badania potwierdziły zakażenie koronawirusem u dalszych 8...

Zamknij
RadioOlsztynTV