Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 30 °C pogoda dziś
JUTRO: 31 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 28.06.2022

 

Fot. P. Aksiuto

Plac zabaw jak marzenie – wręczenie nagród za II i III miejsce, Prawniczy wtorek oraz Kajakiem przez Warmię i Mazury to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Polskie Radio Olsztyn zorganizowało konkurs plastyczny dla przedszkoli z województwa warmińsko-mazurskiego. Główna nagroda – plac zabaw – trafiła do Przedszkola nr 19 w Elblągu. Drugie miejsce w naszym konkursie zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach koło Rozóg, a trzecie Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Szymanowie koło Morąga. Zwycięzcę Radio Olsztyn odwiedziło 1 czerwca, dziś kolej na wręczenie nagród za II i III miejsce w konkursie.

Na SOSW w Szymanowie oddano 5 387 głosów, co uplasowało tę placówkę z niewielkiej miejscowości naszego regionu na trzecim miejscu w konkursie. Mówił Jarosław Witek, dyrektor ośrodka.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Z Szymanowa ekipa Radia Olsztyn udała się do kolejnego laureata. Drugie miejsce w naszym konkursie zdobył Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dąbrowach koło Rozóg, który otrzymał 6 078 głosów.

00:00 / 00:00

O konkursie i mobilizacji całej lokalnej społeczności w głosowaniu opowiadała Marzena Murawska i Marzena Ostrowska – nauczycielki wychowania przedszkolnego z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dąbrowach.

13 października 2022 roku w życie wejdą zmiany w Kodeksie Spółek Handlowych. Jakie obszary działalności spółek obejmują wprowadzane zmiany? Dziś w prawniczym wtorku o obowiązku sprawozdawczym spółek i nadchodzących zmianach w przepisach mówiła radca prawny Ewa Mikołajczyk-Kaczan.

Rozpoczęły się długo wyczekiwane wakacje. Pogoda dopisuje, więc można ruszyć na zwiedzanie Warmii i Mazur, a że nasz region obfituje w akweny wodne, warto to zrobić kajakiem. Dziś Alicja Kulik i jej goście Marian Jurek i Jacek Lendzian zapraszają na wyprawę rzeką Łyną.

Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Szczytno wzbogaci się o nowy stadion sportowy

Szczytno jest kolejnym miastem w województwie warmińsko-mazurskim, w którym powstanie nowoczesny stadion z prawdziwego zdarzenia. - Będzie to obiekt piłkarsko-lekkoatletyczny - przyznaje burmistrz Szczytna Krzysztof Mańkowski....

Zamknij
RadioOlsztynTV