Bliższe Spotkania – 28.01.2022
O mikrowyprawach i tradycyjnym mazurskim budownictwie rozmawiała z gośćmi Bliższych Spotkań Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.
Mikrowyprawy to wycieczki po regionie. Co na czas ferii poleca przewodniczka po Warmii i Mazurach Monika Sztorc?
„Wzornik Mazurski. Czyli o budowaniu według nieba i zwyczaju mazurskiego” – to album autorstwa związanego z Piszem architekta Piotra Olszaka. Zaprojektował setki tradycyjnych domów w całej Polsce a w swojej książce pokazuje wartość tradycyjnej mazurskiej architektury, którą warto pielęgnować, chronić i odtwarzać.
Redakcja: K. Ośko za M. Sadowska-Bartoszewicz











![Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI] Zakończyła się jubileuszowa 35. edycja Energa Susz Triathlon [WYNIKI]](https://radioolsztyn.pl/wp-content/themes/ronew/loadimg.php?src=https%3A%2F%2Fradioolsztyn.pl%2Fwp-content%2Fuploads%2F2026%2F06%2F20260628_131644.jpg&q=95&w=30&h=30&zc=1&s=1&f=4,-6|3,3)









