Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 27.05.2022

Fot. Adobe Stock

Pierwsza pomoc oraz wianki to temat, na który z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Izabela Malewska i Gosia Sadowska-Bartoszewicz.

Według polskiego prawa każdy ma obowiązek udzielić pierwszej pomocy, jeśli widzi sytuację zagrażającą zdrowiu lub życiu drugiego człowieka. Badania pokazują, że z roku na rok coraz więcej Polaków wie jak to zrobić, jednak do czołówki europejskiej jeszcze trochę nam brakuje.

Jak prawidłowo udzielić pierwszej pomocy przedmedycznej? O czym należy pamiętać udzielając jej poszkodowanemu mówiła Aleksandra Stawska, pielęgniarka oddziałowa Szpitalnego Oddziału Ratunkowego MSWiA oraz instruktorka Centrum Ratownictwa.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Kiedyś był atrybutem każdej panny – noszony na głowie, puszczany na wodę, zawieszony na drzwiach czy oknie. Wianek to także najstarsza ozdoba panny młodej w dawnej Polsce. Wyplatano go z kwiatów i ziół. Wyparty przez welony i kapelusze obecnie wraca do mody. Dziś wianek do włosów to modny dodatek nie tylko na ślub czy komunię.

O wiankach okolicznościowych, wspólnym wyplataniu i mocy kwiatów z Warmii i Mazur opowiedziała florystka i rękodzielnik Agnieszka Pac-Oleszkiewicz.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Autor: D. Kucharzewska
Redakcja: B. Świerkowska-Chromy

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, pomoc, pierwsza pomoc, kwiaty, życie, zioła, wianek
Amazonki świętują jubileusz. „Niestety statystyki nie są sprzyjające”

Elbląskie stowarzyszenie Amazonek obchodzi w tym roku 25. rocznicę powstania. Z tej okazji w ratuszu staromiejskim odbyła się konferencja poświęcona problemom kobiet dotkniętych rakiem piersi. Niestety...

Zamknij
RadioOlsztynTV