Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 21 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 26.02.2020

Fot. D. Grzymska

Adopcje i inne formy pieczy zastępczej oraz przyroda, która leczy – to tematy rozmów  prowadzonych przez Izabelę Malewską i Maćka Świniarskiego w Bliższych spotkaniach.

Dzieci, które z różnych względów nie mogą przebywać pod opieką rodziców trafiają zazwyczaj do domów dziecka. W Polsce w tego rodzaju placówkach przebywa około dwudziestu tysięcy dzieci. Statystycznie każdego roku ponad trzy tysiące z nich znajduje nowy dom. O adopcjach i rodzinach zastępczych mówiły Magdalena Krasnoborska-Wirchanowicz, psycholog oraz Dorota Zdziarska, pedagog – pracujące w Warmińsko – Mazurskim Ośrodku Adopcyjnym.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W Finlandii spacery po lesie są przepisywane na receptę, a w Korei powstają lecznicze lasy. O przyrodzie, która leczy – o hortiterapii mówiła dr Beata Płoszaj-Witkowska z Katedry Ogrodnictwa na Wydziale Kształtowania Środowiska i Rolnictwa Uniwersytetu Warmińsko – Mazurskiego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Spacer po lesie to nie tylko przyjemność, ale i zdrowie. O Leśnym Arboretum Warmii i Mazur w Kudypach opowiadał Piotr Sambor z Nadleśnictwa Kudypy.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w las, spader
Dodatnia temperatura zachęca do spacerów po lesie. Leśnicy ostrzegają – uwaga, trwają prace porządkowe

Lekka zima zachęca turystów do wycieczek po lasach. Muszą jednak liczyć się z tym, że służby leśne prowadzą tam zimowe prace, które muszą być ukończone przed...

Zamknij
RadioOlsztynTV