Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 0 °C pogoda dziś
JUTRO: -1 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 25.11.2019 r.

Wolontariat oraz Dzień Otwarty Notariatu – to tematy, na które z gośćmi Bliższych spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciek Świniarski.

Wolontariat – z łaciny voluntarius – dobrowolny – jest to „świadome, dobrowolne i bezpłatne wykonywanie pracy na rzecz innych, trochę wychodzące poza związki koleżeńskie i rodzinne”. Ruszył Korpus Solidarności, rządowy program promujący i wspierający wolontariat długoterminowy.

Czym jest Korpus Solidarności – mówili Monika Hausman – Pniewska i Tomasz Czarniewski z Federacji Organizacji Socjalnych Województwa Warmińsko-Mazurskiego FOSa.

Posłuchaj rozmowy

O wolontariacie w hospicjum opowiadała Karolina Dąbrowska – Chołostiakow, psycholog, koordynatorka wolontariatu w Centrum Opieki Paliatywnej im. Jana Pawła II w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Pod hasłem„Uczciwie i bezpiecznie. Warto dbać o swój majątek, porozmawiaj o tym z notariuszem” – w najbliższa sobotę 30 listopada już po raz dziesiąty Dzień Otwarty Notariatu organizowany przez Krajową Radę Notarialną we współpracy z izbami notarialnymi.

O pracy notariuszy mówił Maciej Wróblewski, notariusz z Izby Notarialnej w Białymstoku.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W Olsztynie bezpłatnych porad prawnych będą udzielać notariusze w budynku NOT-u przy Placu Konsulatu Polskiego 1 od godz. 10:00 do godz. 16:00.

 

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w wolontariat
„Dają dobry przykład”. Honorowi krwiodawcy, wolontariusze i ratownicy uhonorowani podczas uroczystej gali w Olsztynie

Honorowi krwiodawcy, wolontariusze i ratownicy zostali docenieni i wyróżnieni podczas Gali Krwiodawstwa i Wolontariatu w Olsztynie. 80 osób i organizacji dających siebie potrzebującym, a wśród nich...

Zamknij
RadioOlsztynTV