Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: -7 °C pogoda dziś
JUTRO: -6 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 24.09.2021

Zwiedzanie wystawy przy użyciu aplikacji w telefonie, rozstrzygnięcie konkursu z okazji urodzin Polskiego Radia Olsztyn oraz jesienne wycieczki rowerowe to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska – Bartoszewicz.

We współczesnym świecie telefon komórkowy stał się nieodzownym atrybutem większości społeczeństwa. Jednak w wielu miejscach publicznych używanie go jest zabronione.

„Prosimy o wyłączenie telefonów komórkowych”- taki komunikat zazwyczaj słyszymy w większości instytucji kultury. W Centrum Polsko -Francuskim w Olsztynie jest inaczej. Telefon i specjalna aplikacja pozwalają obejrzeć wystawę, na której zdjęcia ożywają. O zwiedzaniu wystawy fotograficznej z wykorzystaniem nowych technologii opowiada Małgorzata Czaplarska, dyrektor Centrum.

Już za kilka dni urodziny Polskiego Radia Olsztyn. Z okazji 69-lecia istnienia Rozgłośnia zorganizowała konkurs „Słodkie Radio w Twoim mieście”. Najlepsze życzenia urodzinowe zostaną nagrodzone.

A kogo Słodkie Radio odwiedzi z prezentami w przyszłym tygodniu?

Przyszła jesień. Zmiana warunków pogodowych nie straszna jest … rowerzystom i rowerzystkom. Jesienią nie rezygnują z aktywności, bo rowery nie lubią piwnicy.

Z aktywności na świeżym powietrzu nie zrezygnowała Małgorzata Adamus, zapalona rowerzystka z Olsztyna, która powołała do życia inicjatywę „Ona i rower”.

00:00 / 00:00

Jesienna aura nie odstrasza także Sylwii Naruszewicz, która od niedawna uprawia kolarstwo.

00:00 / 00:00

Redakcja; A. Niebojewska za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Sztuka w obejściu, czyli coroczne spotkania z kulturą

Koncertem Marty Andrzejczyk i Ewy Pavlaksson "Małe przyjemności" rozpoczęła się w Godkach „Sztuka w obejściu”. Wydarzenie to od 11 lat gromadzi gości z regionu, Polski i...

Zamknij
RadioOlsztynTV