Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 16 °C pogoda dziś
JUTRO: 20 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 24.03.2021

Koronawirus. Bądź bezpieczny, „W pewnym wieku nie wypada..” oraz urlopy i zasiłki dla mam i ojców po urodzeniu dziecka – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Z dnia na dzień rośnie liczba zakażonych wirusem SARS-CoV-2, ale również ozdrowieńców. Jedni chorobę przechodzą łagodnie, inni ciężko. Nie zawsze pokonanie koronawirusa oznacza powrót do pełni zdrowia i sprawności.

O rehabilitacji po przebyciu COVID – 19 mówił Piotr Siwik, lekarz rehabilitant z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie, z którym rozmawiał Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

O nowej organizacji szczepień i szczepionce AstraZeneca mówił Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

Mamy XXI wiek, ale okazuje się, że wciąż istnieją stereotypy – także te dyskryminujące z uwagi na wiek. „W pewnym wieku nie wypada..” – trzymać się tej zasady czy wręcz przeciwnie. Czy wiek powinien być wyznacznikiem tego, jak się ubieramy i jak zachowujemy?

O tym mówiła Ewa Cichocka, znana artystka, piosenkarka, wokalistka zespołu „Czerwony Tulipan”.

00:00 / 00:00

A co na temat  ubierania się w „ pewnym wieku” sądzi Agata Bałdyga, stylistka.

00:00 / 00:00

Ciążą, poród i narodziny dziecka to najwspanialszy moment w życiu kobiety. Pierwsze miesiące spędzone razem z maluchem są bezcenne nie tylko dla mamy, ale i taty. Dziś w Socjalnej środzie o urlopach, zasiłkach dla mam i ojców po urodzeniu dziecka.

Jakie świadczenia z ZUS należą się rodzicom także adopcyjnym – wyjaśniała Anna Ilukiewicz, rzeczniczka Oddziału ZUS w Olsztynie.

Przychodzi moment, że urlopy – macierzyński i wychowawczy – się kończą i  czas wrócić do pracy. Takie powroty nie zawsze są łatwe. Mamy chcące powrócić do aktywności zawodowej mogą znaleźć wsparcie na portalu www.mamawracadopracy.eu.

O pomyśle strony internetowej, na której panie znajdą ważne informacje dotyczące aktywizacji zawodowej oraz historie innych kobiet, które wróciły na rynek pracy po urodzeniu pierwszego i kolejnych dzieci mówiła Marlena Sobieska- Ciesielska, doradczyni zawodowa z Olsztyna.

 

 

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Mimo zwiększonej liczby zakażeń, nie ma zakłóceń w działaniu punktów wymazowych

Mimo zwiększonej liczby zakażeń koronawirusem punkty wymazowe w warmińsko-mazurskiem działają bez zakłóceń. Jak przekazała rzeczniczka regionalnego oddziału NFZ Magdalena Mil, tzw. obłożenie 30 punktów wymazowych w...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV