Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 8 °C pogoda dziś
JUTRO: 8 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 24.02.2021

Zdjęcie jest ilustracją do tekstu. Fot. Pixabay.com

Koronawirus – szczepienia, pomoc w czasie pandemii oraz asystent rodziny to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Agnieszka Lipczyńska.

Trwają szczepienia przeciwko COVID-19. Wiele osób, zwłaszcza seniorów, ma wątpliwości związane ze szczepieniami. Na pytania słuchaczy odpowiadają eksperci: Krzysztof Kuriata – pełnomocnik wojewody warmińsko-mazurskiego d/s szczepień oraz Elżbieta Kiryluk-Gojło – specjalista medycyny rodzinnej z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Medyk ” w Kętrzynie. Rozmawiała Anna Minkiewicz-Zaremba.

Wielu z nas waha się czy, ze względu na stan zdrowia, powinni się zaszczepić. Kto powinien się zaszczepić, a kto nie? Wyjaśnia lekarz Elżbieta Kiryluk-Gojło, specjalista medycyny rodzinnej z Niepublicznego Zakładu Opieki Zdrowotnej „Medyk” w Kętrzynie.

Pandemia koronawirusa nie ustępuje. Nasz region jest w czołówce krajowej, jeśli chodzi o liczbę zakażeń na 10 tysięcy osób. Wiele osób przebywa w izolacji lub kwarantannie i potrzebuje pomocy.

Jak pomagamy seniorom oraz osobom w tym trudnym czasie? Gościem Agnieszki Lipczyńskiej była Anna Ratkowska, wicedyrektor w Olsztyńskim Teatrze Lalek, a w czasie pandemii wolontariuszka ogólnopolskiej grupy wsparcia Pies w Koronie.

Anna Ratkowska

O wolontariacie w czasie pandemii mówi Gabriela Zimirowska, prezes Regionalnego Centrum Wolontariatu w Elblągu.

Rodzina jest najmniejszą i najstarsza jednostką życia społecznego. Czasami zdarza się, że rodzina w swoim życiu doświadcza trudności w wypełnianiu funkcji opiekuńczo-wychowawczej. W takiej sytuacji może ona otrzymać od gminy wsparcie w postaci asystenta rodziny. Kim jest asystent rodziny, kto może skorzystać z jego wsparcia i w jakim zakresie mówi Katarzyna Bukowska-Gawrych, asystentka rodziny z Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Olsztynie.

D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Radni Ełku zgodni co do przebiegu drogi S16. Chodzi o sporny kawałek przez Dolinę Biebrzy

Radni Ełku przyjęli stanowisko w sprawie przebiegu drogi S16 przez Ełk do Białegostoku. Stanowisko jest inicjatywą klubu Koalicji Obywatelskiej i Lewicy, ale zostało przyjęte zdecydowaną większością...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV