Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 33 °C pogoda dziś
JUTRO: 18 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 23.12.2020

Szczepienia, bezpieczeństwo, pakowanie prezentów oraz straszenie dzieci Mikołajem – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Pierwsza partia szczepionek przeciwko COVID-19 ma dotrzeć do Polski w drugi dzień świąt. Jako pierwsi na SARS-CoV-2 mają zostać zaszczepieni pracownicy systemu ochrony zdrowia. Epidemiolodzy i lekarze chorób zakaźnych z Podkarpacia apelują, by nie lekceważyć szczepień przeciwko koronawirusowi. W tym samym tonie wypowiada się Jolanta Kluz-Zawadzka, podkarpacki konsultant wojewódzki w dziedzinie epidemiologii.

00:00 / 00:00

Również władze Uniwersytetu Medycznego w Łodzi zachęcają do szczepienia się przeciw SARS-CoV-2, kiedy tylko będzie to możliwe. W mediach społecznościowych opublikowano post, w którym rektor uczelni, profesor Radzisław Kordek zadeklarował, że zarówno on jak i jego najbliżsi współpracownicy zaszczepią się w pierwszym możliwym terminie – mówi Joanna Orłowska, rzeczniczka uczelni.

00:00 / 00:00

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk poinformował, że w każdej gminie znajdzie się mobilny punkt szczepień. Ma to ułatwić zaszczepienie się przeciwko koronawirusowi osobom z ograniczoną możliwością ruchu.

00:00 / 00:00

Święta Bożego Narodzenia tuż-tuż. W tym roku inne niż w latach poprzednich. Jutro Wigilia, dlatego przed niektórymi jeszcze ostatnie zakupy. W tym przedświątecznym rozgardiaszu nie zapominajmy jednak o naszym bezpieczeństwie. Policjanci mimo pandemii zaplanowali – jak co roku – wzmożone kontrole na drogach. Przestrzegają także przed oszustami – zarówno tymi w sklepach stacjonarnych, jak i internetowych.

Mówi Rafał Prokopczyk, podkomisarz z Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie

00:00 / 00:00

Święta to nie tylko radość z przyjścia Zbawiciela i spotkań rodzinnych, ale także prezenty. Jak je ładnie zapakować radziła Karolina Wizner, animatorka kultury.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

A jak prezenty to i Mikołaj. Czy straszenie dzieci Świętym Mikołajem i rózgą to dobry pomysł? O tym mówiła Marta Burdalska, psycholog dziecięca, z którą rozmawiał Marek Michalski.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00
Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w bezpieczeństwo, prezenty, szczepienia, Mikołaj
Niebezpieczne miejsce w Ełku zostanie przebudowane. Ogłoszono przetarg na wykonawcę inwestycji

Skrzyżowanie ulic Grajewskiej i Kolejowej w Ełku będzie przebudowane. Jak mówi poseł Wojciech Kossakowski, mieszkańcy wielokrotnie interweniowali w biurze poselskim w sprawie tego skrzyżowania. Kierowcy mają...

Zamknij
RadioOlsztynTV