Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 23 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 23.09.2021


Wymiana roślin domowych oraz jesienna moda to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Kwiaty i rośliny doniczkowe to ponadczasowy element dekoracji wnętrz naszych domów, balkonów i ogrodów. Tworzą przyjazny mikroklimat – nawilżają i oczyszczają powietrze oraz upiększają i ożywiają przestrzeń. Co zrobić, gdy roślin mamy za dużo lub mamy nie te, które akurat nam się podobają? Od niedawna w stolicy Warmii i Mazur można się nimi wymieniać.W Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej w Starym Ratuszu w Olsztynie powstał punkt wymiany roślin.

O roślinach i inicjatywie opowiadały Katarzyna Guzewicz i Agnieszka Palkowska-Beczyńska, jedne z pomysłodawczyń akcji.

Dziś pierwszy dzień jesieni. Za oknem szaro i buro. Zmiana pogody to także czas na sezonową wymianę garderoby. Czego nie powinno zabraknąć w szafie o tej porze roku oraz jak dbać o ubrania radziła Agnieszka Tokarska, olsztyńska projektantka mody.

 

Redakcja: M. Rutynowski za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Przeczytaj poprzedni wpis:
Elbląski pułk otrzyma sztandar. O uroczystości mówił płk Piotr Pankowski w Porannych Pytaniach

Sztandar ufundowany przez społeczność Ziemi Elbląskiej otrzyma 16. Żuławski Pułk Logistyczny. Mówił o tym w Porannych Pytaniach ze Studia w Elblągu płk Piotr Pankowski, dowódca 16....

Zamknij
RadioOlsztynTV