Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 13 °C pogoda jutro
Logowanie
 
Logo Eko Lider EKO LIDER - KONKURS DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH. PULA NAGRÓD - 9 000 ZŁ

Bliższe Spotkania – 22.09.2020

fot. Przemysław Getka

Prawnicze wtorki, Dzień bez Samochodu oraz Krajowa Administracja Skarbowa to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Iza Malewska i Maciek Świniarski.

W Prawniczym wtorku o zawieranych umowach, czy muszą być notarialnie potwierdzone oraz co powinny zawierać? Podpowiada mec. Joanna Klonowska-Dobrońska z Okręgowej Rady Adwokackiej w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

Zmiana klimatu stała się faktem. Rosną temperatury, zmieniają się rozkłady opadów, topnieją lodowce. Nadmierna emisja dwutlenku węgla, produkcja plastiku, eksploatacja surowców naturalnych i wody mają zasadniczy wpływ na klimat. Transport drogowy odpowiedzialny jest za kilkanaście procent emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Dziś obchodzimy Światowy Dzień Bez Samochodu.

O anomaliach pogodowych, ich przyczynach i zapobieganiu ociepleniu klimatu mówił Marcin Popkiewicz, fizyk z portalu Nauka o klimacie.

Posłuchaj rozmowy

Krajowa Administracja Skarbowa – organ administracji skarbowej i celnej w Polsce świętuje i podsumowuje swoją pracę. O historii i zadaniach KAS mówił Mariusz Pawłowski, dyrektor Izby Administracji Skarbowej w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Co się udało zrobić w tym krótkim czasie? O udogodnieniach dla podatnika mówiła Katarzyna Szełomow, naczelnik Urzędu Skarbowego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

A jak swoją pracę postrzegają funkcjonariusze? Wyjaśnia Paweł Pianowski, młodszy funkcjonariusz KAS.

Posłuchaj rozmowy

00:00 / 00:00

Redakcja: B.Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prawo, dzień bez samochody, Krajowa Administracja Skarbowa
Sprzedawca ma obowiązek wydać paragon – przypomina Krajowa Administracja Skarbowa

Sezon urlopowy w pełni i w miejscowościach turystycznych mnóstwo wczasowiczów. To czas wzmożonych zakupów i intensywnego korzystania z różnego rodzaju usług, zwłaszcza gastronomicznych. Dlatego oprócz całorocznie...

Zamknij
/RadioOlsztyn
RadioOlsztynTV