Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 10 °C pogoda dziś
JUTRO: 16 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe spotkania – 22.07.2019

Wędzone sielawy, węgorze i inne małe wędzonki mogą zniknąć z naszych stołów

Toksyny w rybach oraz zagrożenia zdrowotne podczas wakacji – na te tematy Agnieszka Lipczyńska rozmawiała z gośćmi Bliższych spotkań.

Ryby są najlepszym źródłem białka, tłuszczów zwierzęcych, w tym omega-3, oraz minerałów i witamin. Jednak coraz częściej słyszymy, że mogą zawierać antybiotyki, hormony wzrostu i metale ciężkie. Czy mamy czego się obawiać, czy możemy jeść ryby? Jeżeli tak, to w jakich ilościach i które wybierać – słodkowodne czy morskie? O tym mówiły dr Elżbieta Terech – Majewska z Katedry Epizootiologii Wydziału Medycyny Weterynaryjnej Uniwersytetu Warmińsko Mazurskiego w Olsztynie, specjalistka ds. chorób ryb oraz dr Anna Hinburg, dietetyk kliniczny ze Szpitala Dziecięcego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Wakacje to okres upałów i zwiększonej aktywności ruchowej. Jakie zagrożenia zdrowotne na nas czyhają i jak im zapobiec? Na te pytania odpowiadał dr Łukasz Grabarczyk, dyrektor ds. lecznictwa Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego w Olsztynie.

Posłuchaj rozmowy

Redakcja: A. Dybcio za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w zdrowie, ryby, wakacje, toksyny, Łukasz Grabarczyk, Elżbieta Terech – Majewska
Specjalne opaski zapewnią bezpieczeństwo dzieci w czasie wakacji. Olsztyńska Straż Miejska rozpoczyna akcję edukacyjną

300 opasek odblaskowych z numerami alarmowymi rozdała na Plaży Miejskiej w Olsztynie Straż Miejska. Opaski mogą być pomocne, kiedy stracimy z oczu nasze dziecko co, na...

Zamknij
RadioOlsztynTV