Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 14 °C pogoda dziś
JUTRO: 15 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 22.04.2021

Koronawirus bądź bezpieczny, Radiowy Kodeks Drogowy oraz balkony – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiały Agnieszka Lipczyńska i i Małgorzata Sadowska-Bartoszewicz.

Tysiące osób chorują lub przechorowały COVID-19. U wielu przebieg choroby wywołuje poważne problemy zdrowotne m.in. trudności w oddychaniu, ucisk w klatce piersiowej, utratę mowy lub zdolności ruchowych, a dojście do sprawności zajmuje wiele miesięcy.

O uszkodzeniu płuc w wyniku choroby spowodowanej wirusem SARS CoV-2 i domowych sposobach rehabilitacji mówi rehabilitant Michał Szalecki.

00:00 / 00:00

O szczepieniu ozdrowieńców i mieszaniu szczepionki AstraZeneca z innym preparatem mówił Robert Lesiński.

00:00 / 00:00

W Radiowym Kodeksie Drogowym powtórka przepisów dla rowerzystów. O zasadach bezpieczeństwa, jakie obowiązują poruszających się rowerami przypomina oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie podkomisarz Rafał Prokopczuk.

Dla mieszkańców, którzy na co dzień żyją w blokach, balkon może być namiastką tarasu czy nawet ogrodu. Właściciele balkonów w budynkach wielorodzinnych powinni jednak zdawać sobie sprawę, że balkon jest ich własnością, ale cały budynek już nie.

Co nam wolno na balkonie? Jakie normy i przepisy obowiązują lokatorów wyjaśnia Teresa Wojcinowicz, kierownik działu do spraw administracyjno-technicznych Spółdzielni Mieszkaniowej Kormoran w Olsztynie.

Jakie kary grożą za niestosowne zachowania na balkonach mówi Kamil Sułkowski ze straży miejskiej w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Palenie papierosów na balkonie jest uciążliwe dla sąsiadów. Co wtedy możemy zrobić radzi Cezary Romanowski, radca prawny z ‎Grupy Prawnej Togatus.

00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w rower, rowery, balkon
12-letnia rowerzystka ranna w wypadku. Dziewczynka podczas jazdy używała komórki

Do zdarzenia doszło przed godziną 18 na ul. Bohaterów Warszawy w Bartoszycach. Jak wstępnie ustalono nastolatka w czasie jazdy używała telefonu. Jak powiedziała Radiu Olsztyn aspirant ...

Zamknij
RadioOlsztynTV