Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 1 °C pogoda dziś
JUTRO: 2 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 21.12.2020

Personel szpitala w Nowym Mieście Lubawskim

Szczepienia na koronawirusa, wybór choinki, choinkowa akcja Radia Olsztyn oraz nieudane prezenty – to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiali Izabela Malewska i Maciej Świniarski.

Pandemia koronawirusa nie odpuszcza. Codziennie odnotowuje się tysiące nowych zakażeń. Z badań wynika, że jeśli przechorowaliśmy i jesteśmy tzw. ozdrowieńcami, to nie mamy pewności, że po raz drugi nie zachorujemy na COVID-19. Najskuteczniejszą ochroną przed koronawirusem jest szczepionka, jednak ponad połowa Polaków deklaruje, że nie zamierza jej przyjąć.

Dlaczego warto się szczepić mówił w Polskim Radiu Katowice Grzegorz Hudzik – śląski wojewódzki inspektor sanitarny, który mówił również o nowym szczepie wirusa, który pojawił się na Wyspach Brytyjskich

00:00 / 00:00

Jest symbolem życia i odradzania się. W tradycji chrześcijańskiej zieleń i świeżość choinki to symbol Jezusa Chrystusa, jako źródła wiecznego życia.

Sztuczna, z lasu cięta, a może w doniczce? -Jakie drzewko wybrać radził Marek Bogusławski, plantator z Warmii, z którym rozmawiał Marek Michalski.

00:00 / 00:00

A Radio Olsztyn przekazało udekorowane przez przedszkolne elfy świąteczne drzewka na oddziały covidowe na Warmii i Mazurach.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Święta Bożego Narodzenia to czas magiczny. Rodzinnie zasiadamy do Wigilijnej Wieczerzy. Po wspólnym posiłku obdarowujemy się prezentami. Jednak nie zawsze prezent cieszy obdarowanego. Jak uniknąć nieudanych prezentów i co ewentualnie możemy z nimi później zrobić? – O tym Jadwiga Urbańska, rzecznik praw konsumenta w Olsztynie.

00:00 / 00:00

Redakcja: K. Ośko za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w prezenty, szczepienia, choinka
Rozwozimy choinki do szpitali covidowych. To wspólna akcja Radia Olsztyn i przedszkolaków

Od rana do szpitali z oddziałami covidowymi na Warmii i Mazurach trafiają choinki od Radia Olsztyn. Akcja jest podziękowaniem słuchaczy dla wszystkich ludzi osób, które pracują...

Zamknij
RadioOlsztynTV