Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 24 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 21.06.2022

Prawniczy wtorek oraz burze to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

Jeszcze nie otrząsnęliśmy się na dobre z pandemii, a już dotknął nas kolejny cios – wojna w Ukrainie. Te dwa czynniki spowodowały kłopoty finansowe wielu przedsiębiorstw, ale nie tylko. Niektóre z nich – nawet te, które miały ugruntowaną pozycję na rynku zbankrutowały, inne walczą o utrzymanie się na powierzchni. Jak uniknąć upadłości?

Dziś w prawniczym wtorku o restrukturyzacji – sądowej i pozasądowej mówił radca prawny Piotr Jankowski z Okręgowej Izby Radców Prawnych w Olsztynie.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

W Polsce wiosna i lato to sezon na burze, które są jednym z najbardziej fascynujących zjawisk przyrodniczych. Błyskawice rozświetlają niebo, a wyładowania słychać w odległości wielu kilometrów. Pomimo setek lat badań wciąż nie wiemy o nich wszystkiego. Zbliżające się chmury u wielu z nas budzą grozę, a strach przed piorunami ma nawet swoją nazwę. Osoby cierpiące na brontofobię doznają ataków paniki na widok błyskawic i wyładowań atmosferycznych.

O faktach i mitach dotyczących burz oraz fascynacji meteorologią mówiła Natalia Pilguj, łowczyni burz z Dobrego Miasta, obecnie doktorantka w Zakładzie Klimatologii i Ochrony Atmosfery Uniwersytetu Wrocławskiego.

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

00:00 / 00:00

Redakcja: A. Niebojewska za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w burze
W Boże Ciało burze, w sobotę i w niedzielę powyżej 30 stopni

Długi weekend w całym kraju będzie bardzo ciepły. W sobotę i niedzielę w wielu regionach temperatura przekroczy 30 stopni. Spodziewane są także burze. W Boże Ciało...

Zamknij
RadioOlsztynTV