Strona główna Radio Olsztyn
Posłuchaj
Pogoda
Olsztyn
DZIŚ: 27 °C pogoda dziś
JUTRO: 26 °C pogoda jutro
Logowanie
 

Bliższe Spotkania – 21.06.2021

Trakt Biskupi w Bałdach

Zwiedzanie regionu, krwiodawstwo przed wakacjami oraz budowa domu systemem gospodarczym to tematy, na które z gośćmi Bliższych Spotkań rozmawiała Izabela Malewska.

Lato to czas wyjazdów i wypoczynku. Co warto zobaczyć na Warmii i Mazurach? Jakie miejscowości odwiedzić? Do pokonania Szlaku Kopernikowskiego, ciekawych miejsc, związanych z pobytem i pracą Mikołaja Kopernika zachęca przewodnik turystyczny Adam Frenszkowski.

00:00 / 00:00

Z roku na rok przybywa ścieżek rowerowych, a rowery stają się coraz popularniejszym środkiem transportu zwłaszcza w czasie wakacji. Dziś w nowym cyklu „Rowerem po Warmii” z Markiem Lewińskim odwiedzimy Bałdy.

00:00 / 00:00

W cyklu „Poznaj Warmię i Mazury” Alicja Kulik z gospodarzami Muzeum im. Konstantego Ildefonsa Gałczyńskiego Jagienką i Wojciechem Kassami zapraszają do Leśniczówki Pranie.

Lato to także większy ruch na drogach i, niestety, większa ilość wypadków. Między innymi z tego powodu wzrasta zapotrzebowanie na krew – bezcenny lek, którego nie można wyprodukować w laboratorium. O darze, jaki można ofiarować drugiej osobie mówią honorowi dawcy krwi Agnieszka i Paweł.

00:00 / 00:00

Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie tradycyjnie już zachęca do oddawania krwi przed urlopami. Mówi dr Jarosław Zwierzyński z olsztyńskiej stacji krwiodawstwa.

W cyklu zrób to sam ciąg dalszy budowy domu systemem gospodarczym. Wiele rozwiązań trzeba już uwzględnić na etapie projektowania, żeby budowany dom był tym wymarzonym. Na co trzeba zwrócić uwagę radzi Joanna Mazurek, projektant i konstruktor z Biskupca.

00:00 / 00:00
00:00 / 00:00
00:00 / 00:00

 

Redakcja: B. Świerkowska-Chromy za D. Kucharzewska

ZOBACZ TAKŻE

Więcej w budowa, rower, krwiodawstwo, dom, leśniczówka Pranie
Tragedia pod Szczytnem. Nie żyje rowerzysta

Tragiczny wypadek w gminie Szczytno. Zginął 80-letni rowerzysta. Do zdarzenia doszło w Lipowcu. Mężczyzna kierujący rowerem zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z samochodem...

Zamknij
RadioOlsztynTV